czwartek, 26 marzec 2020 12:22

Biuro rachunkowe – dobry wybór dla jednoosobowej działalności?

Biuro rachunkowe Biuro rachunkowe

Własna, jednoosobowa działalność gospodarcza to również konieczność prowadzenia spraw rachunkowych. Czy skorzystanie z usług biura rachunkowego jest wtedy dobrym rozwiązaniem?

 

Wielu Polaków posiada własne firmy, które prowadzi w pojedynkę. Popularne jest również samozatrudnienie, czyli współpraca B2B odbywająca się z jedną lub wieloma firmami. Założenie działalności gospodarczej rodzi nowe obowiązki. Wśród nich znajdują się również obowiązki rachunkowe zgodnie z wybraną formą księgowości. Czy lepiej prowadzić te czynności samodzielnie? A może skorzystać z pomocy biura rachunkowego? 

Księgowość samodzielnie – czy warto?

Aktualnie przedsiębiorcy mają do wyboru wiele programów komputerowych, za pomocą których mogą prowadzić księgowość. Jednak nawet takie wsparcie nie może całkowicie uchronić przed błędami. Co więcej, samodzielna księgowość może również zajmować sporo czasu. Właśnie dlatego atrakcyjna alternatywa to biuro rachunkowe Warszawa Ursynów - http://effepro.eu/warszawa-ursynow/ to tylko jedna z lokalizacji, w której można skorzystać z takich usług. 

Zalety korzystania z usług rachunkowych:

  • pełna obsługa – profesjonalne i kompleksowe wsparcie w ramach rachunkowości, a także innego rodzaju usług dla biznesu, na przykład jako doradztwo przy założeniu firmy, doradztwo podatkowe
  • bezpieczeństwo – pewność, że wszystkie sprawy rachunkowe będą zrealizowane prawidłowo i terminowo
  • oszczędność czasu – formalnościami zajmuje się zewnętrzna firma, dlatego przedsiębiorca nie musi prowadzić tych spraw samodzielnie, zaoszczędzony czas można przeznaczyć na rozwój firmy, relaks

Ile kosztuje korzystanie z usług księgowych?

Z jakimi kosztami trzeba się liczyć przy rozpoczęciu współpracy z biurem rachunkowym? Wbrew pozorom, skorzystanie z takich właśnie usług nie jest bardzo kosztowne. Ceny zależne są przede wszystkim od wybranej formy rozliczeń oraz od zakresu usług. Dodatkowo, determinuje je liczba dokumentów księgowych dostarczanych do biura. W przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych koszt współpracy z biurem rachunkowym przy prowadzeniu księgi podatkowej przychodów i rozchodów do najczęściej około 200 złotych miesięcznie. Dokładne cenniki biura prezentują również na własnych stronach.

Media

© 2013-2020 by SN2.EU