wtorek, 17 marzec 2020 19:05

Toaleta na imprezy – jaką wybrać?

Organizatorzy imprez plenerowych zobowiązani są do zapewnienia uczestnikom odpowiednich warunków sanitarnych.

Taki obowiązek nakłada na organizatorów Ustawa o imprezach masowych, w związku z którą uczestnicy imprez dla dużej grupy ludzi muszą mieć dostęp do zaplecza sanitarnego. Bez względu na to, gdzie odbywa się wydarzenie oraz jaka jest liczba osób biorących w niej udział, konieczne jest zagwarantowanie dostępu do toalety.

W przypadku, kiedy nie ma możliwości zbudowania tradycyjnej toalety ani podłączenia jej do sieci wodno-kanalizacyjnej, jedynym rozwiązaniem są toalety przenośne. Ten rodzaj toalet dzięki swojej mobilności i funkcjonalności spełnia wszystkie niezbędne wymagania do stworzenia zaplecza sanitarnego w dowolnym miejscu.

Jaka toaleta przenośna będzie najlepsza?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów toalet przenośnych różniących się między sobą przede wszystkim wyposażeniem.

Ofert firmy Clipper charakteryzuje się szerokim wyborem toalet przenośnych zarówno na wynajem, jak i na sprzedaż. W skład oferty wchodzą:

  • Toaleta ClipClop Standard – wyposażona w zbiornik, deskę sedesową, pisuar oraz podajnik papieru.
  • Toaleta ClipClop z umywalką - wyposażona w zbiornik, deskę sedesową, pisuar, umywalkę oraz podajnik papieru.
  • Toaleta ClipClop VIP - wyposażona w zbiornik, deskę sedesową, pisuar, umywalkę, podajnik papieru i ręczników papierowych, dozownik mydła w płynie oraz lusterko.
  • Toaleta ClipClop VIP LUX - wyposażona w zbiornik, deskę sedesową, pisuar, umywalkę, podajnik papieru, ręczników papierowych i podkładek higienicznych, dozownik mydła w płynie lusterko,
  • Toaleta ClipClop dla niepełnosprawnych – charakteryzuje się większymi wymiarami, wzmacnianymi poręczami oraz niskoprofilową podłogą antypoślizgową, ponadto zawiera zbiornik, deskę sedesową oraz podajnik papieru toaletowego.
  • Toaleta ClipClip PIS12 – najlepsze rozwiązanie jako toaleta na imprezy ze względu na swoje duże wymiary, zawiera sześć pisuarów oraz podłogę antypoślizgową.

Szczegółowa charakterystyka, wymiary poszczególnych toalet oraz zdjęcia dostępne są na stronie: https://clipper.pl/toalety-przenosne/.

Toaleta Clipper

Toaleta Clipper

Lepiej wynająć czy kupić toaletę przenośną?

Firmy działające w branży sanitarnej oferują zwykle zarówno wynajem, jak i sprzedaż toalet przenośnych. Przed wyborem konkretnej opcji, warto zastanowić się, która będzie najlepsza, biorąc pod uwagę potrzeby oraz możliwości finansowe.

Podczas imprez plenerowych, takich jak koncerty, festiwale, festyny czy pikniki najlepiej sprawdza się wynajem toalet. Jest to rozwiązanie przede wszystkim korzystne finansowo, ponieważ płaci się jedynie za dni wynajmu oraz ewentualne serwisowanie. Całość spraw związanych z dowozem, montażem, a następnie odebraniem toalet spoczywa na firmie świadczącej usługi sanitarne, dlatego osoba wynajmująca toalety nie musi się niczym martwić. Ponadto wynajmując toalety przenośne, można dowolnie dobierać i łączyć różne rodzaje toalet, w zależności od potrzeb i charakteru imprezy.

Niekiedy jednak korzystniejszym rozwiązaniem okazuje się zakup toalet na własność. W przypadku kiedy zaplecze sanitarne potrzebne jest na placu budowy, wówczas warto zainwestować w zakup toalet przenośnych. Jednorazowy koszt jest dużo większy niż w przypadku wynajmu, jednak ta inwestycja zwróci się po pewnym czasie, ponieważ takie toalety przenośne będzie można wykorzystywać wielokrotnie na różnych placach budowy. Dzięki swoje mobilności i braku konieczności podłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej mogą być stawiane w różnych lokalizacjach i przenoszone z miejsca na miejsce.

© 2013-2020 by SN2.EU