piątek, 20 marzec 2020 14:25

Logo dla małej firmy, przedsiębiorstwa?

Logo dla małej firmy Logo dla małej firmy

Ten kto prowadzi małą firmę bądź małe przedsiębiorstwo zajmujące się usługami bądź sprzedażą detaliczną doskonale wie, że z początku mogą pojawić się problemy z rozpoznawalnością na rynku.

Tak więc... bardzo istotne jest to, by każde przedsiębiorstwo i firma miały swoje porządne i profesjonalne logo - zwłaszcza mała firma, której tym bardziej ciężko jest się stać rozpoznawalnym na dużym rynku. Firm, które zajmują się sprzedażą detaliczną zarówno w małych jak i wielkich miastach jest tyle, że konsumenci już nawet nie zwracają uwagi na nowo powstałe sklepy czy firmy pełniące jakieś usługi. Kupują bądź korzystają z usług firm, które dobrze znają i nie chce im się "poznawać" i próbować czegoś zupełnie nowego. Chyba, że... przyciągniecie ich czymś do siebie. A tym magnesem może być porządne, profesjonalne, chwytliwe logo!

 

Więc jakie logo przyciągnie do mnie nowych klientów i inwestorów!?

Przede wszystkim profesjonalne, ponadczasowe, chwytliwe!

Po kolei:

Tworząc logo dla swojej małej czy dużej firmy zasady są takie same.

-Czcionki i dobór słów są bardzo ważne, zwłaszcza dla firm, które zajmują się sprzedażą detaliczną. Jest tak głównie dlatego, że większość małych sklepów ma w swoim logo nazwę sklepu. Więc czcionka jak wiecie jest wyraźna, czytelna, przyciągająca uwagę. Nazwa musi być bardzo prosta do odczytania.

-Kolory w logotypach dla małych firm nie są takie ważne. Kolory bowiem mają pasować do sprzedawanych towarów bądź świadczonych usług. Jesteś czyścicielem basenów? Logo? Niebieskie. Sprzedajesz warzywa? Logo zielone... Proste, prawda?

-Styl. Styl ma znaczenie. Znak graficzny w sprzedaży detalicznej powinien być tak mały jak to jest tylko możliwe. Dlaczego MAŁY? Bo zawiera on głównie nazwę. A odbiorcy nie mogą mieć problemów z odczytaniem nazwy firmy. Nawet jeśli ktoś przez króciutką chwilę rzuci okiem na logo - ma je bez problemu rozczytać.

Logo dla swojej firmy możesz zlecić do zaprojektowania przez grafików na stronie https://zlapgrafika.pl/konkursy/graficzne

© 2013-2020 by SN2.EU