środa, 23 styczeń 2019 20:01

Jak założyć dom pogrzebowy?

Założenie działalności gospodarczej w postaci domu pogrzebowego nie wymaga ukończenia żadnego rodzaju kursu czy też np. szkoły. Osoba zdecydowana na ten rodzaj przedsiębiorstwa musi jednak odznaczać się specyficznymi cechami charakteru – empatią, cierpliwością i przede wszystkim odpornością na stres. Ponadto prowadzenie domu pogrzebowego wymaga bycia dyspozycyjnym przez całą dobę.

 

 

Dom pogrzebowy Zabrze – formalności związane z zakładaniem domu pogrzebowego

Dom pogrzebowy - http://www.quovadis-pogrzeby.pl/kontakt/zabrze/ może posiadać różne formy, oprócz spółki partnerskiej. Może opierać się na jednoosobowej działalności gospodarczej, co odznacza się ograniczeniem do minimum wszelkich formalności oraz ewidencji księgowej. Może przyjmować również formę spółki cywilnej, którą tworzą przynajmniej dwie osoby na zasadzie umowy w formie pisemnej. Może być również spółką handlową. Dobór formy prowadzenia domu pogrzebowego jest zależny od tego jak nam będzie wygodnie i jak najtaniej. Dom pogrzebowy może być opodatkowany na różne sposoby – zarówno na zasadach ogólnych, jak i na podstawie podatku liniowego czy ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Dom pogrzebowy Zabrze – wybór lokum

Bardzo istotnym aspektem podczas zakładania domu pogrzebowego jest wybór lokalu. Musi to być przede wszystkim pomieszczenie obszerne i złożone z kilku pomieszczeń (biura, zaplecza, sali pożegnań). Wszędzie muszą być spełniane odpowiednie warunki temperaturowe oraz wymagania sanitarne. Ponadto jeżeli w domu pogrzebowym będą przechowywane zwłoki to należy również zadbać o salę do przechowywania zwłok, w której niezbędne elementy to stół ze stali nierdzewnej, sprzęt do dezynfekcji oraz wszelkiego typu sprzęt porządkowy. Należy również pomyśleć o odpowiedniej wentylacji, a także o wykonaniu ścian i podłóg z materiału, który się łatwo zmywa. Koniecznym pomieszczeniem jest chłodnia, której temperatura nie jest wyższa niż cztery stopnie, gdyż zwłoki mogą być przechowywane w kostnicy przez 72 godziny. Ostatnim niezbędnym pomieszczeniem jest odpowiedni pokój dla personelu.

Czytany 184 razy
© 2013-2019 by SN2.EU