czwartek, 20 grudzień 2018 16:33

Skrzynie transportowe w technologii flight cases

Transport Transport

Transportowanie i przechowywanie niektórych przedmiotów wymaga odpowiedniej ochrony. Dlatego swoją uwagę warto zwrócić ku produktom, jakimi są skrzynie transportowe tworzone w technologii flight cases, które pozwalają na bezpieczny transport wielu produktów. Czym dokładnie są tego rodzaju skrzynie, dla kogo są odpowiednie i co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Co to są skrzynie flight cases?

Skrzynie flight cases to wysokiej jakości produkty służące do przechowywania i transportowania wybranych, z reguły cennych produktów. Są to skrzynie niezwykle wytrzymałe i dopasowanie do wymiarów oraz wagi przechowywanych w nich rzeczy. wykonywane są ze sklejki i wytrzymałych profili aluminiowych, które wzmacniają całą konstrukcję. W środku, w zależności od modelu może znajdować się pianka wykończeniowa lub profil dopasowany do kształtu wybranego przedmiotu. Skrzynie są też wodoodporne. Taka konstrukcja chroni znajdujące się wewnątrz nich przed uszkodzeniami mechanicznymi mogącymi powstać w wyniku uderzenia w skrzynię, a także niekorzystnym wpływem wilgoci. Dodatkowo skrzynie wyposażone są w odpowiednie zamki. Mają też wygodne rączki. Z uwagi na to oraz na optymalne wymiary oraz dobrze wyważony ciężar własny, chętnie wykorzystywane są w transporcie lotniczym. Stąd też wzięła się ich nazwa.

Dla kogo kejsy są niezbędne?

W tej technologii produkowane są także tak zwane kejsy, czyli różnego rodzaju futerały, które wykorzystywane są w różnorodnych branżach. Najczęściej służą do przechowywania instrumentów muzycznych, w tym instrumentów smyczkowych, klawiszowych czy dętych. Chętnie stosowane są także w przypadku przechowywania i transportu sprzętu nagłaśniającego i służącego do oprawy wizualnej imprez masowych np. głośników, oświetlenia czy różnego rodzaju projektorów świetlnych.

W tak przygotowanych futerałach można też transportować broń, w szczególności większe modele karabinów czy strzelb, a także broń o charakterze zabytkowym. Kejsy z odpowiednim profilowaniem są wykorzystywane również do przechowywania i transportu urządzeń medycznych.

Seryjne skrzynie czy projektowane indywidualnie?

To czy lepsza dla nas będzie skrzynia produkowana seryjnie czy też projektowana na indywidualne zamówienie, w dużej mierze zależeć będzie od tego, co będziemy chcieli przechowywać i transportować. Jeżeli chcemy przechowywać coś o standardowych wymiarach np. określony model instrumentu muzycznego czy też głośniki, możemy zdecydować się na flight case produkowany seryjnie. Musimy jedynie pamiętać o tym, aby wybrać produkt odpowiedniej jakości. Inaczej już sprawa wygląda, gdy chcemy przechować sprzęty i urządzenia o niestandardowych wymiarach lub potrzebujemy skrzyni czy futerału z dodatkowymi przegrodami, których nie ma w standardowej ofercie. Wówczas trzeba złożyć zamówienie na indywidualny projekt. Można to zrobić np. na stronie internetowej https://procases.pl/. Projektanci firmy przygotują wstępną wizualizację projektu, który jest potrzebny i wycenią go. Następnie dochodzi do realizacji zamówienia. Skrzynia gotowa jest w siedem dni, a klient otrzymuje na nią dwa lata gwarancji.

Czytany 213 razy
© 2013-2019 by SN2.EU