wtorek, 08 styczeń 2019 14:55

Nowy kierunek biznesu - skup złomu

Kolejne unijne regulacje dot. utylizacji i recyklingu elektrośmieci spowodowały rozwój całej branży skupu i dalszej utylizacji złomu. Od momentu wejścia naszego kraju do UE obowiązują nas ściśle określone przepisy opisujące zasady wyrzucania śmieci i ich segregacji.

W większości miast wyznaczone są określone punkty zajmujące się zbiórką oraz kasacją elektrośmieci. Nowe przepisy, ale też większa świadomość prowadzą do rozwoju, nie nowej z pewnością, a ponownie atrakcyjnej dziedziny biznesu. 

Skup złomu z pewnością nie jest aktywnością prestiżową. W szerokiej świadomości ma konotacje dość negatywne. Tymczasem przepisy unijne uczyniły ze skupu złomu rozwijającą się branżę w dziedzinie usług. Każdy kto potrafi wykorzystać nowe warunki otoczenia biznesowego ma szansę na naprawdę dobre zajęcie. Złom stał się nagle poszukiwanym materiałem już nie dla złomiarzy, ale biznesu. 

Skup złomu - biznes recyklingowy

 Aby poprowadzić skup złomu jako działalność gospodarczą należy dopełnić szeregu formalności. Przedsiębiorca prowadzący punkt skupu złomu musi liczyć się z zabezpieczeniem kilku etapów przechowywania. Musi dokonać jego skupu, zbiórki, odzysku, magazynowania surowca a na koniec przekazania go odbiorcom. Każdy z tych etapów obwarowany jest przepisami polskimi i unijnymi. 

Wszystkie gromadzone odpady muszą być segregowane na bieżąco, rozdzielone, opisane i właściwie zabezpieczone. Dlatego przedsiębiorca musi mieć dostęp do właściwych narzędzi, wagi, kontenerów i pojazdu służącego do transportu złomu. Każda czynność podlega przepisom ochrony środowiska oraz przepisom regulującym gospodarkę odpadami. 

Z pozyskiwanego złomu przedsiębiorca może własnym staraniem odzyskiwać m.in.: miedź, nikiel, złoto czy platynę. To surowce cenione na rynku wtórnym a stanowiące składniki zużytych elektrośmieci, czyli komputerów, telefonów, pralek, żelazek czy ekspresów. Dla przedsiębiorcy prowadzącego skup złomu równie atrakcyjną może się okazać usługa utylizacji sprzętu medycznego oraz przemysłowego. Zdobyte w ten sposób metale po zakończeniu procesu przetapiania można odsprzedać branży elektrycznej bądź złotniczej. 

Sukces tego biznesu zależy od wielu składowych, ale przy właściwej determinacji i dyscyplinie może okazać się bardzo dochodowy. 

Czytany 209 razy

Horoskop

Ryby 19.II. - 20.III.

Ryby 19.II. - 20.III.

  „Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma własną nazwę. Nazywamy je nadzieją.” Jostein Gaarder dalej
Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

„Jestem optymistą, ale optymistą, który bierze ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy.” Harold Wilson dalej
Baran 21.III. - 20.IV.

Baran 21.III. - 20.IV.

  „Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.” Andrzej Sapkowski dalej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Biznes i finanse

  • 1