czwartek, 02 sierpień 2018 10:45

Na co uważać przy wyborze oferty sieci komórkowej?

Chcesz podpisać umowę abonamentową z siecią komórkową? Sprawdź najpierw dostępne oferty i zadecyduj, która z nich będzie najlepsza dla ciebie. Każdy operator próbuje zachęcić do skorzystania właśnie z jego propozycji, a oferty sieci komórkowych są pełne darmowych dodatków, bonusów czy braku limitów. Jednak czy wszystko jest takie, na jakie wygląda? Czy nie ma żadnych kruczków? Na co zwracać uwagę przy wyborze oferty?

Oferty sieci komórkowych – przyglądaj im się z czujnością

Często spotykanym elementem ofert jest brak limitów w podstawowych usługach, czyli nieograniczona ilość SMS-ów, MMS-ów i minut na rozmowy. Jednak zawsze jest coś za coś – jeśli nie rozmawiasz dużo, może miesięczne doładowania telefonu na kartę wyjdą taniej niż płacenie abonamentu, którego i tak nie wykorzystasz? Warto też pamiętać o tym, że wiele darmowych abonamentów nie obejmuje połączeń z infoliniami i mogą zostać dołączone do rachunku na koniec okresu rozliczeniowego. W niektórych przypadkach oferty sieci komórkowych nie obejmują również połączeń z telefonami stacjonarnymi. Jeśli masz krewnych lub przyjaciół za granicą, upewnij się także, czy za rozmowy z nimi nie zapłacisz dodatkowo.

Druga ważna rzecz to długość trwania umowy oraz termin, w którym można z niej zrezygnować. Czas trwania umowy  jest czasem wymagany promocją – np. otrzymasz smartfona za złotówkę, jeżeli podpiszesz zobowiązanie na 36 m-cy. Sprawdź jednak, czy ten sam smartfon kupiony niezależnie oraz karta na doładowanie nie będą dla ciebie korzystniejszym rozwiązaniem – może okazać się, że choć zapłacisz więcej za telefon, to zaoszczędzisz na abonamencie więcej, niż jest on wart! Jeśli chodzi o czas rezygnacji – warto wiedzieć, czy nie wiąże się to z jakimiś kosztami. A można chcieć zrezygnować z wielu powodów, choćby znalezienia innej, bardziej atrakcyjnej oferty.

Ile internetu?

Smartfon służy często – a w niektórych przypadkach nawet najczęściej – do "bycia online" poza domem. Dlatego ważne jest, jaki pakiet danych otrzymujemy na miesiąc w ramach umowy. Jeśli zamierzasz np. korzystać z Messengera, sprawdzać pocztę czy przeglądać Facebooka, 5 GB na miesiąc powinno spokojnie wystarczyć. W przypadku większej aktywności, np. oglądania filmów lub grania w gry online, dobrze mieć w zapasie 10 GB. Warto również od razu sprawdzić, ile kosztują dodatkowe pakiety danych do smartfona.

Sprawdź domyślne usługi

Wielu operatorów aktywuje dodatkowe usługi, które w pierwszym okresie trwania umowy są darmowe, a potem stają się płatne i można z zaskoczeniem stwierdzić, że rachunek jest znacznie wyższy, niż miał być. Dlatego warto upewnić się, jakie usługi mamy "na dzień dobry" oraz czy nie będzie problemów z ich wyłączeniem.

Czytany 173 razy

Horoskop

Ryby 19.II. - 20.III.

Ryby 19.II. - 20.III.

  „Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma własną nazwę. Nazywamy je nadzieją.” Jostein Gaarder dalej
Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

„Jestem optymistą, ale optymistą, który bierze ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy.” Harold Wilson dalej
Baran 21.III. - 20.IV.

Baran 21.III. - 20.IV.

  „Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.” Andrzej Sapkowski dalej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Biznes i finanse

  • 1