piątek, 05 styczeń 2018 14:32

Czy zakładać własny warsztat samochodowy?

Jesteśmy świadkami czasów, w których branża motoryzacyjna rozkwita z roku na rok i nie widać na razie żadnej zadyszki. W naszym kraju prym wiodą importowane auta z zachodniej Europy, ale zwiększa się tez sprzedaż nowych  samochodów.

Jednak wszystkie z tych pojazdów mają wspólny mianownik, prędzej czy później ulegnie coś awarii i będą potrzebowały ingerencji mechanika, prostej lub bardziej złożonej. Może właśnie teraz jest dobry czas na działalność gospodarczą i własny warsztat samochodowy? Zastanówmy się.

Żeby miało to ręce i nogi trzeba oczywiście mieć jakąś wiedzę na ten temat i nie może być to wiedza ogólnikowa, bo trafiają się usterki ciężkie do zdiagnozowania, z którymi nawet doświadczona osoba nie zawsze sobie radzi. Można także brać tylko takie pojazdy, co do których mamy pewność, że damy sobie radę. W takim przypadku musielibyśmy odsyłać co drugiego klienta do domu i nie ma to racji bytu. Trzeba także wziąć pod uwagę konkurencje na obszarze najbliższych kilkunastu kilometrów. Jeżeli takowej jest mało, automatycznie otwiera nam się furtka na większą ilość zleceń. Nawet w przypadku dużej ilości okolicznych warsztatów mamy szansę na wybicie się, ale pod warunkiem, że naprawa aut nie stanowi dla nas żadnego problemu. Dzięki temu każdy zadowolony klient opuszczający warsztat, będzie oceniał nas pozytywnie wśród znajomych i pozyskanie nowych zleceń nie będzie wyzwaniem.

Pożądaną umiejętnością jest obecnie naprawa samochodów nowszej generacji, które to nie są już tak łatwe w obsłudze, jak ich wersje sprzed kilku lub kilkunastu lat. W wielu przypadkach kończy się to wizytą w autoryzowanej stacji obsługi, ponieważ nie jest łatwo znaleźć osobę, która podoła temu wyzwaniu, a na pewno niezależny warsztat byłby tańszą alternatywą dla drogich serwisów dedykowanych. Jeśli chodzi o temat nowoczesnych aut nie można zapomnieć o zyskujących popularność autach z napędem alternatywnym. Mowa tu o hybrydach i pojazdach elektrycznych, ale do ich obsługi mechanik potrzebuje uprawnień SEP do 1kV. Jest to dodatkowa inwestycja, ale z całą pewnością zaowocowałaby w przyszłości, kiedy to na ulicach pojawi się jeszcze więcej tego typu aut.

Odpowiadając na wyżej zadane pytanie, można stwierdzić, że mechanika pojazdowa to działalność, w której możemy spróbować swoich sił, ale tylko po spełnieniu powyższych punktów.

Czytany 421 razy

Horoskop

Ryby 19.II. - 20.III.

Ryby 19.II. - 20.III.

  „Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma własną nazwę. Nazywamy je nadzieją.” Jostein Gaarder dalej
Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

„Jestem optymistą, ale optymistą, który bierze ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy.” Harold Wilson dalej
Baran 21.III. - 20.IV.

Baran 21.III. - 20.IV.

  „Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.” Andrzej Sapkowski dalej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Biznes i finanse

  • 1