czwartek, 28 listopad 2019 12:58

Jakie są prognozy inwestycyjne w Bitcoin na rok 2020?

Bitcoin 2020 Bitcoin 2020

Duzi inwestorzy wchodzący na rynek kryptowalut

Nieregulowany charakter kryptowalut może być naprawdę bardzo istotnym powodem, dla której wzrost ceny zatrzymany został. Pomimo tego, że Bitcoin oferuje znakomite stopy zwrotu inwestycji, to ciąż wielu inwestorów martwi się w dalszym ciągu niezgodnościami Bitcoin ze wszelkimi regulacjami.

Czasami zaskakujące są także Bitcoin News.

Postęp technologiczny

Dalszemu sukcesowi Bitcoin również może sprzyjać technologiczny potęp. Póki co kryptowaluta ta nadal jest uważana za zbyt drogą oraz także zbyt powolną, aby swobodnie mogła być używana jako alternatywa dla systemów płatności tradycyjnych, takich jak na przykład Visa. Programiści tak naprawdę cały czas pracują nad technologią o nazwie Ligtening Network. Ma ona zdecydowanie zmniejszyć koszty jak i także czas, który jest potrzebny na walidację bloków.

W nowym systemie przy pomocy Bitcoin transakcje powinny zająć dosłownie sekundy, a do tego przy bardzo niskich opłatach. Sprawi to, że Bitcoin będzie zarówno atrakcyjny dla konsumentów jak i także dla detalicznych sprzedawców. Szczególnie chodzi o tych, którzy skupiają się w elektronicznym handlu. Dzięki temu właśnie Bitcoin może się upodobnić do PayPal. Stanie się dzięki temu preferowaną metodą płatności w takich serwisach jak Amazon czy też eBay.

Halving bloków Bitcoina

Przewidywane jest to, że następny halving bloków Bitcoina nastąpi w okolicach maja przyszłego roku. To właśnie wydarzenie, które jest już zapowiadane w Bitcoin Aktualności może mieć wpływ znaczący na cenę tejże kryptowaluty. Tym samym został wzmocniony pogląd powszechny, że rok 2020 będzie naprawdę rekordowy.

Wszyscy jesteśmy jak najbardziej świadomi, że Bitcoin nie może tworzony być w nieskończoność. Wydobytych jedynie może być 21 milionów monet, a nagrody za ich wydobywanie są zmniejszane o połowę co jakieś 210 000 bloków. Na samym początku osoby, które wydobywają Bitcoin zarabiają za blok 50 Bitcoinów. Cztery lata później ta nagroda została zmniejsza dokładne do 25 Bitcoinów. Obecnie górnicy otrzymują jedynie 12,5 BTC.

W maju 2020 roku nagroda sieci Bitcoin zostanie znowu przepołowiona do 6,25 BTC. Właśnie z tego powodu ilość Bitcoinów nowych wchodząca w rynek się zmniejszy. Z kolei jednak to zmniejsza podaż Bitcoina, przy stałym lub zwiększającym się popycie. W związku z tym naprawdę warto być na bieżąco z Bitcoin News.

© 2013-2020 by SN2.EU