piątek, 26 styczeń 2018 13:45

Gdzie szukać pożyczki dla zadłużonych?

Osoby zadłużone nie są w pełni wiarygodne dla banków i w związku z tym nie mają żadnych szans na otrzymanie kredytu. Sytuacja dotyczy ponad dwóch milionów Polaków, więc problem okazuje się całkiem spory. Nie oznacza to, że należy zrezygnować z ubiegania się o wsparcie finansowe, a rozwiązaniem są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych oferowane przez instytucje pozabankowe.

 

Kto jest osobą zadłużoną?

Chociaż osobą zadłużoną jest tak naprawdę każdy, kto ma kredyt, pożyczkę, kartę kredytową bądź otwartą linię debetową na swoim koncie, to oczywiście z punktu widzenia banku istotne są wszelkiego typu zaległości w terminowej spłacie. Wiele osób sądzi, że znalezienie się w bazie Biura Informacji Kredytowej (BIK) stanowi przeszkodę do otrzymania kredytu, ale to nieprawda. W tej bazie gromadzone są wszelkie informacje związane z kredytami, więc nawet złożenie wniosku kredytowego będzie odnotowane, podobnie jak uzyskanie kredytu i trzymanie się harmonogramu spłat. Na podstawie owych danych tworzy się scoring kredytowy przedstawiany w formie punktów. Im jest on wyższy, tym większa wiarygodność kredytowa. 

W przypadku baz gospodarczych, jak Krajowy Rejestr Długów (KRD) czy Biuro Informacji Gospodarczej (BIG), zanotowane są konkretne zaległości finansowe wobec różnego rodzaju instytucji. Można się w nich znaleźć w związku z przeterminowanymi rachunkami telefonicznymi, niepłaceniem czynszu, a przedsiębiorcy trafiają z powodu braku zapłaty dla swoich kontrahentów albo pracowników. 

Niska wartość punktowa w BIK albo odnotowane zadłużenie w innych bazach oznacza odrzucenie wniosku kredytowego w banku.

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych – czy jest to możliwe?

Instytucje finansowe pozabankowe nie działają na zasadach takich jak tradycyjne banki według tradycyjnego prawa bankowego i nie podlegają Komisji Nadzoru Finansowego, a w związku z tym ich kryteria weryfikowania wniosków o pożyczkę mają zupełnie inne podstawy. To właśnie, dlatego pożyczka pozabankowa dla zadłużonych jak np. w serwisie https://monebay.pl/ jest jednym z oferowanych produktów finansowych. Warto od razu podkreślić, że niekoniecznie wszystkie osoby zadłużone otrzymają pożyczkę, ale każdy przypadek rozpatrywany będzie indywidualnie. 

Możliwości są w zasadzie dwie. Wiele osób pierwsze swoje kroki kieruje do firm pożyczkowych, które działają na terenie całego kraju, a także w internecie. Drugą opcją będą pożyczki pozabankowe prywatne, zwane również społecznościowymi. W tym drugim przypadku pieniądze pożycza się od osoby fizycznej, a o taką pożyczkę mogą ubiegać się także przedsiębiorcy, a nawet fundacje.

Jakie są szanse na pożyczkę dla zadłużonych?

Zadłużenie zadłużeniu nierówne. Jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę pozabankową warto zapoznać się z kryteriami, według których dana firma weryfikuje aplikacje, a te bywają różne.

  • Pożyczka pozabankowa bez sprawdzania baz -niektóre firmy rzeczywiście tak postępują, ale trzeba sobie uświadomić, że raczej ciężko wtedy uzyskać wysoką kwotę pożyczki. Najczęściej będzie to kilkaset złotych, chyba że jest jakieś dodatkowe zabezpieczenie. Często też zdarza się, że instytucje pozabankowe sprawdzają tylko bazy KRD bądź BIG, natomiast nie weryfikują zdolności kredytowej w bazie BIK. Na pewno dobrze wcześniej zorientować się, jak to wygląda w przypadku konkretnego pożyczkodawcy. Tego typu informacje znajdzie się na stronach internetowych firm pożyczkowych, można również skontaktować się z infolinią firmy. Więcej informacji można przeczytać w ciekawym artykule serwisu LM:
  •  https://www.lm.pl/aktualnosci/informacja/112564/pozyczki_pozabankowe_dla_zadluzonych_bez_bik_i_krd_-_concashpl
  • Pożyczka dla zadłużonych z bazami - jeżeli pożyczkodawca sprawdza bazy, to też niekoniecznie musi odrzucić wniosek o pożyczkę osoby zadłużonej. Warto pamiętać, że zaległości finansowe są tylko jedną z informacji o potencjalnym pożyczkobiorcy, a kłopoty finansowe mogą mieć charakter przejściowy. Wiele osób ma tendencję do zapominania o systematycznym płaceniu rachunków, z kolei niektórzy przedsiębiorcy miewają problemy ze swoimi kontrahentami opóźniającymi zapłatę za wykonaną usługę albo za nabyte produkty. Czasami wystarczy przedstawić dowody osiąganych dochodów, aby otrzymać pożyczkę pozabankową.
  • Pożyczki pozabankowe z zabezpieczeniem - to bardzo ciekawa propozycja, która umożliwia uzyskanie całkiem sporej kwoty. Jednym z częściej wykorzystywanych zabezpieczeń jest zastaw, a kwota, jaką można dostać zależy wtedy od wartości zastawu. Oczywiście przedmiot zastawu musi być wyłączną własnością potencjalnego pożyczkobiorcy. Co ważne, kiedy zastawem będzie samochód, to nie ma żadnych przeszkód, aby go normalnie użytkować na czas spłaty pożyczki, a wystarczy zdeponować kartę pojazdu u pożyczkodawcy. Rzeczywiście wysoką kwotę pożyczki pozabankowej można otrzymać w przypadku zastawienia nieruchomości. Pożyczkobiorca nie ma obowiązku opuszczać swojego mieszkania i jeżeli będzie trzymał się harmonogramu spłat, to nic mu nie grozi.
  • Pożyczki prywatne - warto zaznaczyć, że o pożyczki pozabankowe nie trzeba wnioskować jedynie w firmach pożyczkowych, ale jest możliwość ich uzyskania od osób fizycznych. Pomiędzy pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą zostaje spisana umowa, a wszelkie ustalenia są omawiane indywidualnie. Niewysokie kwoty często będą bez zabezpieczenia, ale osoby prywatne niezwykle chętnie korzystają z zastawu bądź weksla, aby w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów z nierzetelnym dłużnikiem mieć narzędzia do wyegzekwowania swoich pieniędzy. Tego typu pożyczek najlepiej szukać na serwisach internetowych.
Wyświetlony 654 razy
© 2013-2019 by SN2.EU