środa, 04 październik 2017 11:06

Zawód ochroniarza a współczesny rynek pracy

Jak doskonale wiadomo, współczesny rynek pracy znajduje się aktualnie w fazie ciągłych przemian.

 

To, co jest pewne, to fakt, że w interesie współczesnego pracownika leży możliwie jak największa elastyczność oraz posiadanie jak największej ilości kompetencji. Dzięki temu, możliwe będzie znalezienie innej pracy w przypadku utraty stałego zatrudnienia i/lub problemów ze znalezieniem zatrudnienia w swojej branży. Większa ilość kompetencji i umiejętności to także dodatkowe możliwości dorabiania, na przykład w wakacje lub po godzinach pracy stałej. 

Jednym z ciekawszych rozwiązań w tym zakresie może być praca ochroniarza. Jakie warunki trzeba spełnić, aby znaleźć zatrudnienie w takim miejscu, jak agencja ochrony z czym wiąże się tego rodzaju praca i jaki jest na nią popyt? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej.

Zawód ochroniarza a współczesny rynek pracy

Przeważnie praca ochroniarza kojarzy się nam z zajęciem, które ma charakter stały i jest niezbyt dobrze płatne. Te stereotypy nie do końca jednak odpowiadają rzeczywistości. Niemal każda dobra agencja ochrony od czasu do czasu podejmuje się doraźnych zadań, takich jak na przykład ochrona imprez, przez co jest zmuszona posiadać niejako "w odwodzie" dodatkowy personel. Zawód ochroniarza można wykonywać czasowo również podczas wakacji: wtedy nadmorskie kluby oraz dyskoteki szukają wykwalifikowanych pracowników ochrony.

Jeżeli chodzi o wymagania, które trzeba spełnić, aby móc pracować jako ochroniarz, to teoretycznie wystarczy być osobą względnie sprawną fizycznie. Jednak w przypadku tych zajęć, które wymagają "realnej" ochrony, cżęsto wiążącej się z koniecznością dokonywania bezpośrednich interwencji, firmy ochroniarskie preferują przede wszystkim młodych, wysportowanych mężczyzn, najlepiej posiadających pewne doświadczenie w treningu sportów walki(w cenie są przede wszystkim BJJ, Judo, Zapasy, MMA oraz w mniejszym stopniu boks).

Przed rozpoczęciem pracy ochroniarza należy oczywiście przejść stosowne kursy, które z jednej strony dają wiedzę o teoretycznych podstawach tej pracy, zaś z drugiej stanowią po prostu wymóg formalny, jaki trzeba spełnić, aby móc legalnie pracować w tym zawodzie.

 

Wyświetlony 388 razy
© 2013-2019 by SN2.EU