czwartek, 26 marzec 2020 16:26

Po co uprawiamy seks?

Opowiadania erotyczne Opowiadania erotyczne

Nie da się ukryć, że aktywność... fizyczna jaką jest seks to nieodzowna część ludzkiej natury - zresztą nie tylko ludzkiej - zwierzęcej również, jednak my, ludzie robimy to... no właśnie, dlaczego to robimy?

Generalnie powodów dla których uprawiamy seks (jak twierdzą naukowcy) jest ponad 200! Jednak cała seksualna motywacja opiera się na czterech najważniejszych aspektach:

Na aspekcie fizycznym, ma to również swój ukryty cel, opiera się również ma miłości i pewnym... poczuciu wartości.

Omówmy szczegółowo powody dla których uprawiamy seks:

Miłość. Kochamy się, czujemy motyle w brzuchu, jesteśmy w sobie zakochani, idziemy więc ze sobą do łóżka, żeby poczuć swoje ciała, bliskość, więź. Odnajdujemy w seksie oddanie partnera i pokazujemy mu nasze oddanie. Seks z miłości to główny aspekt, najszczytniejszy cel dla którego idziemy z kimś do łóżka.

Aspekt fizyczny. Nie da się ukryć, że uprawiamy seks dla przyjemności. Własnej i partnera. Bardzo często uprawiamy seks, choć jest to nieco... egoistyczne... tylko po to by zredukować stres, by pozbyć się pewnego rodzaju napięcia emocjonalnego.

Ukryty cel. Chyba już domyślacie się o czym chcemy napisać? Tak. O tym, że idziemy z kimś do łózka tylko po to by osiągnąć z tego jakieś korzyści. Często zdarza się, że seks jest "używany" jako manipulator. Uprawiamy seks dla przyjemności, z miłości, albo... żeby się na kimś zemścić, bądź kogoś zwyczajnie zdradzić. Dla niektórych seks jest oczywiście sposobem zarabiania na życie, dla innych formą osiągnięcia korzyści takich jak np. awans albo popularność. Każdy doskonale o tym wie, ale nie każdy się do tego typu zachowań przyzna.

Przejdźmy do ostatniego powodu, dla którego uprawiamy seks. Mianowicie - do poczucia wartości. Idziemy z kimś do łóżka by zwiększyć swoją samoocenę. Ktoś jest mega przystojny, ale nie wiążemy z nim przyszłości, jednak będziemy z nim uprawiać seks bo wiemy, że skoro taki "przystojniak" zwrócił na nas uwagę, to na pewno nasza samoocena poszybuje w górę... Czy to jednak tak ważny powód, by iść z kimś do łóżka?

Ludzie są różni, mają również przeróżne potrzeby jednak cel... właściwie pozostaje taki sam, u każdego. Niezależnie od wieku, niezależnie od statusu społecznego, płci czy orientacji seksualnej. Kiedyś ludzie uprawiali seks dlatego, że chcieli mieć potomstwo, bo się kochali i z czystej przyjemności. Jednak... współcześnie jak już wspomnieliśmy zachowania seksualne nie odnoszą się tylko do tych trzech zasad. Ludzie po prostu... polubili seks, przeróżny, delikatny, intensywny, w miejscach publicznych, bdsm, z różnego rodzaju gadżetami erotycznymi... Można by tak wymieniać w nieskończoność. Doznania erotyczne to coś czego pragniemy coraz mocniej. Co na to wpłynęło? Może internet? Może ciekawość? A może bardzo łatwy dostęp do pornografii, którą ogląda przecież każdy z nas...

A dlaczego Ty uprawiasz seks ze swoim partnerem? Bo musisz? Bo to Twój małżeński obowiązek? Bo chcesz okazać mu miłość, wierność i oddanie? A może dlatego, że chcesz odstresować się po ciężkim dniu? A może z całkiem innego powodu... ?

Przeczytaj również opowiadanie erotyczne https://remulo.eu/opowiadanie-erotyczne-seks-z-mama.php/

Wyświetlony 100 razy
© 2013-2020 by SN2.EU