poniedziałek, lipiec 22, 2024
poniedziałek, 12 kwiecień 2021 17:47

Czarna kuchnia – wady i zalety

kuchnia z wyspą kuchnia z wyspą pixabay

Czerń kojarzona z klasą i elegancją coraz częściej króluje także w domowych wnętrzach. Szykowne aranżacje pojawiają się w różnych wariantach, ale najbardziej popularny wciąż jest total black, gdzie czarne są nie tylko meble i ściany, ale także armatura i wszystkie sprzęty kuchenne.

Czy warto postawić na czarny wystrój wnętrza? Jakie wady ma czarna kuchnia?

Minimalistyczna kuchnia z wyspą

Dla jednych czarna kuchnia z wyspą będzie niefunkcjonalna, dla innych jest aranżacyjnym marzeniem. Niezależnie od gustu i poczucia estetyki czerń to synonim elegancji, dlatego doskonale sprawdza się przede wszystkim w industrialnych i minimalistycznych wnętrzach. Z pomocą architekta wnętrz można sprawić, że szykowna czarna kuchnia będzie zarazem przytulna, a nowoczesna funkcjonalność nie przytłoczy ciepła, jakim powinno emanować to pomieszczenie.

Szukasz inspiracji? Sprawdź, jak mieszkać modnie i wygodnie na: https://immodi.pl.

Czarna kuchnia to nie tylko elegancki minimalizm, który sprawdzi się w niemal każdym wnętrzu. Chociaż dominująca czerń nadaje surowego charakteru, który można ocieplić przemyślanymi dodatkami, efektowność takiego rozwiązania ma swoje wady. Czarne blaty, fronty mebli i płytki na ścianie utrudniają utrzymanie czystości i mogą nieco przytłaczać. Palce odciśnięte na meblach nie współgrają z szykowną aranżacją, dlatego taki wybór wiąże się z koniecznością częstego przecierania problematycznych powierzchni.

Dlaczego czarna kuchnia to dobra opcja?

Czerń początkowo może wydawać się zbyt dominująca, jednak z pomocą profesjonalisty w prosty sposób można połączyć minimalizm i elegancję z ciepłem i przytulnością wnętrza. Najlepszą opcją jest czarna kuchnia z wyspą, która będzie rozwiązaniem wielofunkcyjnym – odpowiednio zaprojektowana wyspa staje się przestrzenią służącą nie tylko do gotowania, ale również miejscem spożywania posiłków i spędzania czasu z przyjaciółmi.

Czarna kuchnia z wyspą daje duże pole dla wyobraźni, dlatego w sieci można znaleźć inspiracje w różnych stylach: od industrialnego przez vintage i retro aż po styl skandynawski. Poza klasycznym total black czerń idealnie łączy się z drewnem i przemyślanymi dodatkami, dzięki czemu nie przytłacza wnętrza. Można też wykorzystać ponadczasową biel, która nada świeżości nie ujmując kuchni klasy i elegancji.