wtorek, 14 kwiecień 2020 21:41

Dezynfekcja pomieszczeń mieszkalnych i biurowych za pomocą Ozonu

Ozonowanie pomieszczeń Ozonowanie pomieszczeń

Pandemia koronawirusa skutecznie zwróciła uwagę całego społeczeństwa na to, jak ważne jest dbanie o usuwanie wirusów i bakterii, czyli dezynfekcję

 

Skuteczne zwalczanie wirusów, bakterii, patogenów i grzybów pozwala na zwiększenie naszego bezpieczeństwa zarówno w pracy, jak i w domu. Z tego powodu coraz więcej osób szuka w internecie skutecznego sposobu na zapewnienie swoim biurom, mieszkaniom i domom sterylnej czystości.

Siła ozonu, czyli dlaczego dezynfekcja ozonem jest tak skuteczna

Dezynfekcja stała się hasłem numer jeden, ponieważ każdy obawia się nowego wirusa, który dziesiątkuje już wiele państw świata. Higiena, czyli mycie rąk i zasłanianie twarzy stanowią pierwszą linię obrony przed koronawirusem, a także innymi chorobami, lecz jedynym efektownym sposobem na pozbycie się niebezpiecznych wirusów, bakterii i patogenów, jest dezynfekcja. Ozonowanie jest coraz bardziej popularną metodą dezynfekcji, ponieważ ozon jest biocydem, co oznacza, że działa on podobnie jak chlor. Tritlen (inna nazwa ozonu) bezpośrednio utlenia i niszczy ściany komórkowe, dzięki czemu zabija wszystkie niebezpieczne dla człowieka bakterie i wirusy. Dodatkowo ozon ma właściwości dezodoryzujące, czyli usuwa wszelkie zapachy.

Jakich niebezpieczeństw pozbywamy się z pomocą ozonu?

Ozonowanie pomieszczeń (biur, sal konferencyjnych, mieszkań, czy domu) pozwala na skuteczne pozbycie się niebezpieczeństw takich jak:
• wirusy – grypa, rotawirus, norowirus, koronawirus , wirus poliomyelitis 1, 2 i 3.
• bakterie - escherichia coli, prątek gruźlicy, listeria, salmonella.
• grzyby i pleśnie.
• patogeny grzybicze.
• pierwotniaki.
• torbiele,
• glony,
• drożdże.


To tylko nieliczne z zagrożeń, które niweluje ozonowanie.

W jaki sposób wykonać dezynfekcję pomieszczeń, czyli ozonowanie?

Najskuteczniejszym sposobem na dezynfekcję pomieszczeń z pomocą ozonu, jest skorzystanie z usług profesjonalnych firm dezynfekujących, takich jak Usuń-Odór www.usun-odor.pl. Firma ta świadczy usługi dezynfekcji miejsc pracy, mieszkań, czy domów, a także sprzedaje ozonatory.

Warto pamiętać, że tylko profilaktyczne działania pomogą nam uchronić się przed groźbą zachorowania, dlatego dezynfekcja z pomocą ozonu jest doskonałym sposobem na skuteczne pozbycie się wszelkich zarazków, bakterii i wirusów.

© 2013-2020 by SN2.EU