poniedziałek, 30 marzec 2020 17:48

Czy warto zainwestować w folie lustrzane?

Folie lustrzane Folie lustrzane

Folie okienne przeciwsłoneczne wewnętrzne są to folie absorpcyjne. Folie okienne pochłaniają światło słoneczne, jakie jest wchłaniane poprzez szyby, natomiast potem oddaje je na zewnątrz wnętrza. Część pochłoniętego poprzez szyby ciepła jest jednakże przekazana do wewnątrz wnętrza (działanie folii wewnętrznych jest zbliżone do działania szyb przeciwsłonecznych).

 

Folię lustrzaną można używać do szyb samochodowych, okien domów, wnętrz biurowych, wystaw sklepowych itp. W wypadku montażu na wyprofilowanych szybach samochodowych folię należy układać w odpowiednim kierunku żeby dostosować ją do kształtu szyby (termokurczliwość w zakresu długości folii). Folia jest imitacją lustra weneckiego, zatem nie utrzymuje w 100% odbitego światła tak jak funkcjonuje charakterystyczne lustro weneckie, lecz folia oddaje część oświetlenia oraz uwolniona część jest na tyle spora iż powstały obraz od zewnętrznej strony naprowadza kształt standardowego lustra, od wewnętrznej strony folia przyciemnia o ok. 30%, najdoskonalszy rezultat lustra weneckiego można osiągnąć w słoneczny dzień.

Zalety folii lustrzanych

Główne zalety folii lustrzanych to ochrona intymności, natomiast dodatkowo efektywnie zmniejsza temperaturę w czasie letnim wewnątrz wnętrza. Gwarantuje świetną ochronę przed niepożądanymi spojrzeniami, podczas kiedy osoba znajdująca się wewnątrz wnętrza łatwo może oglądać otoczenie, osoba stojąca przed oknem widzi tylko własne odbicie lustrzane. Aplikacja folii lustrzanej ma też dobry wpływ w czasie zimowym-zapobiega stracie ciepła na zewnątrz. Folia jest wytrzymała na zadrapania, trwała oraz łatwa do zachowania w czystości.

Folie lustrzane samoprzylepne jako sposób na odrestaurowanie mebli
Folia lustrzana może być stosowana do naprawienia mebli. Jest produktem, jaki można szybko dociąć do oczekiwanego kształtu. Dzięki temu bez kłopotu może zostać wykorzystana na frontach mebli. W tenże sposób stare, sfatygowane wyposażenie pomieszczenia może uzyskać drugie życie. Folia lustrzana samoprzylepna może być przyklejona zarówno na ściany, jak również na drzwi lub okładziny meblowe. To dobry oraz prosty sposób na niesamowitą zmianę aranżacji pomieszczenia. Tafle lustrzane kojarzone są z nowoczesnością. Jej wykorzystanie oczywiście pomoże ożywić pomieszczenie oraz nadać mu trochę odmiennego charakteru. 

Nokto - folie na Twoje okno.

© 2013-2020 by SN2.EU