sobota, lipiec 20, 2024
poniedziałek, 30 marzec 2020 17:41

Najwygodniejsze materace: materace hybrydowe i materace termoelastczne

Materac Materac

Osoby cierpiące na schorzenia najczęściej kupują materac rehabilitacyjny (medyczny). Wybór nie jest łatwy, ponieważ w sklepach dostępnych jest wiele rodzajów materacy. Który będzie odpowiedni? Osoby cierpiące na problemy z kręgosłupem powinny wybrać materace lateksowe wykonane z pianki termoelastycznej.

 https://sensen.pl/

Czym są materace termoelastczne?

  Dzięki materacom bez sprężyny, czyli termoelastcznym można zorganizować łóżka dla dorosłych, a także dla dzieci i młodzieży. Warstwa naturalnego włókna kokosowego nadaje jednej ze ścianek materaca wysoką sztywność. Takie warunki do snu są zalecane dla nastolatków w celu uzyskania prawidłowej postawy i niezawodnego wsparcia dla kręgosłupa.

  Skład materaca obejmuje również piankę termoelastyczną, która zapewnia swobodną cyrkulację powietrza, utrzymuje komfortową temperaturę do spania i tworzy efekt mikromasażu. Nadaje materacowi średnią sztywność. Materac termoelastyczny wykonany jest na bazie materaca piankowego z pamięcią, który jest aktywowany pod wpływem nacisku. Osoby korzystające z tego rodzaju materaca zauważają, że leżąc mogą poczuć się, jakby były zanurzone w jego wnętrzu. Materac jest niezwykle delikatny, dzięki czemu niweluje ucisk. Skuteczny na ból kręgosłupa.

Czym są materace hybrydowe?

  Dzisiaj wiele mówi się o wyjątkowości materacy hybrydowych. Tak, więc hybryda to nowy, gorący trend. Z nazwy jasno wynika, że materac składa się z kilku materiałów jednocześnie: tutaj jest lateks, pianka i żel. Dodatkowe warstwy pianki i lateksu mają na celu poprawę amortyzacji. Stosunek sprężyn i pianki nie wynosi 50 do 50, jak mogłoby się początkowo wydawać. Górne warstwy nie są tak szerokie jak dolna sprężyna. Jednak grubość dowolnej warstwy i ilość materiału zależy bezpośrednio od kosztu materaca.

  Nawiasem mówiąc, koncepcja materacy hybrydowych nie ma jasnych ram. Faktem jest, że każdy nowoczesny materac sprężynowy ma dodatkowe górne warstwy. Ale w hybrydzie te warstwy są nieco grubsze, a niektóre materiały są używane głównie przez producentów tych materacy. Ich popularność wynika z niektórych cech. Na przykład hybryda wydaje się bardziej odporna, a jednocześnie wygodna. Środek tego materaca jest gęstszy i twardszy, a górne warstwy łagodzą sytuację. Śpiąc na materacu hybrydowym użytkownicy nie mają zaburzeń snu. Ponadto niedrogi materac sprężynowy nie zapewni komfortu, który obiecują inne materiały. Materace hybrydowe będąc nawet w kategorii niskiej ceny, nadal są niezwykle wygodne.

  Tworzenie hybryd cechowało się wielką radością dla osób ceniących zarówno chłód, jak i komfort. Materac hybrydowy czerpał to, co najlepsze, ze sprężyny, żelu i pianki. Cyrkulacja powietrza w nim jest lepsza, ponieważ hybryda nie nagrzewa się zbyt mocno. A zmiana pozycji na nim jest znacznie łatwiejsza niż w przypadku innych materacy.

Świat Sypialni - szeroki wybór materacy.

Media