środa, 25 marzec 2020 11:36

Rolety na wymiar, czyli praktyczne rozwiązanie dla Twoich wnętrz

Rolety Deocman Rolety Deocman

Aranżacja okienna jest jednym z ważniejszych elementów każdego wnętrza. Okna, dzięki temu, że wpuszczają do pomieszczeń naturalne światło, są bardzo zauważalne dla każdego, kto wchodzi do danego pomieszczenia.

Z tego powodu osłony okienne powinny być nie tylko praktyczne i funkcjonalne, ale także dekoracyjne. Rolety okienne stały się najczęściej wybieranym rozwiązaniem do aranżacji okiennych, ponieważ są proste w montażu, funkcjonalne i wyjątkowo podkreślają styl, w jakim urządzone zostało wnętrze. W niestandardowych pomieszczeniach dość dużym problemem są niewymiarowe okna, które uniemożliwiają zamontowanie standardowych rolet, dlatego coraz większym uznaniem cieszą się rolety na wymiar. Jakie rodzaje rolet nadają się do pomieszczeń urządzonych w konkretnym stylu i dlaczego warto postawić na rolety na wymiar?

Poznaj rodzaje rolet

Zanim zaczniesz poszukiwania rolet, które idealnie pasować będą do Twoich wnętrz, warto zapoznać się z ich rodzajami, które dostępne są obecnie na rynku. Najpopularniejsze z nich to:
• rolety w kasecie,
• rolety dachowe,
• rolety plisowane.

Rolety doskonale sprawdzają się jako ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem. Dzięki nim możliwe jest bardzo dokładne kontrolowanie poziomu zaciemnienia w danym pomieszczeniu. Możliwość dobrania rolety do wymiarów swojego okna sprawia, że możemy cieszyć się zaletami rolet w każdym pomieszczeniu.

Czym różnią się rolety dachowe od plisowanych, czyli szczegółowe opisanie rolet

Rolety wybieramy zazwyczaj w zależności od tego, jaki charakter ma nasze pomieszczenie. Dzięki szerokiemu wyborowi, możliwe jest dopasowanie rolet do każdego wnętrza.

Rolety dachowe doskonale sprawdzą się we wszystkich wnętrzach urządzonych na poddaszu. Ich specjalistyczna konstrukcja pozwala na poprowadzenie rolety maksymalnie blisko skrzydła dachowego i tafli okna. Dzięki takiemu innowacyjnemu rozwiązaniu materiał rolety nie powiewa i nie trzepocze, nawet jeśli okno jest szeroko otwarte. Rolety dachowe nie posiadają tradycyjnych mechanizmów sterujących, jak sznurek czy koraliki, ponieważ wyposażone zostały w system, który samoistnie zwija roletę do kasety. Trzy poziomy regulacji pozwalają na dokładne kontrolowanie wpuszczanego do pomieszczenia światła.

Rolety plisowane wyróżniają się nowoczesnym i stylowym wyglądem, ponieważ ich materiał zwija się w bardzo charakterystyczną harmonijkę. Możemy przesuwać go w górę i w dół, co pozwala na całkowicie nowe możliwości manipulowania poziomem zaciemnienia. Ich elegancki wygląd sprawia, że idealnie nadają się one do pomieszczeń urządzonych w nowoczesnych stylach, takich jak styl skandynawski, industrialny, czy loftowy.

Rolety w kasecie są kwintesencją elegancji, szyku i wyszukanego stylu. Mechanizm sterujący ukryty jest w stylowej kasecie, dzięki czemu doskonale komponują się z pozostałymi elementami wyposażenia danego wnętrza. Wybierając materiał metalizujący, jesteśmy w stanie znacznie polepszyć izolację termiczną danego pomieszczenia, co oznacza, że latem wnętrze nie będzie nadmiernie się nagrzewać, a zimą wolniej będzie się wychładzać. Jednym z popularniejszych modeli rolet w kasecie, są rolety typu dzień/noc.

Masz niewymiarowe okna? Postaw na rolety na wymiar!


Rolety na wymiar to doskonałe rozwiązanie, jeśli nasze okna mają niestandardowe wymiary, a chcemy cieszyć się zaletami jakie dają rolety. Dzięki firmom takim jak DECOMAN możliwe jest zamówienie każdego rodzaju rolet w niestandardowych rozmiarach, co bardzo ułatwia urządzanie wnętrz, które wyróżniają się swoim nietypowym metrażem.

Media

© 2013-2020 by SN2.EU