piątek, 06 marzec 2020 21:31

Jak zamówić kuriera?

Zamawianie kuriera Zamawianie kuriera

Usługi sprzedaży internetowej podbijają nasze serca! Najnowsze badania pokazują, że aż 62 procent Polaków korzysta z usług sprzedaży i kupna online. W dostarczeniu zakupionych lub sprzedanych produktów pomagają firmy kurierskie. Przeczytaj poniższy tekst i zamów kuriera najkorzystniej dla siebie!

Ceny usług kurierskich zależą od wielu czynników. Poznaj 5 ważnych faktów, które pomogą ci zaoszczędzić i zamówić skuteczną usługę odbioru lub dostarczenia przesyłki.

5 ważnych faktów – zamów kuriera korzystnie dla siebie!

Zanim przystąpisz do zamówienia usług kurierskich, sprawdź, co warto wiedzieć o usłudze. Zamów kuriera najkorzystniej dla siebie!

Nie wszędzie koszt usługi jest taki sam

Zamawiając usługę kurierską, nie potrzebujesz telefonu. Na rynku dostępnych jest wiele służących do tego serwisów.  Niektóre są ściśle związane z daną firmą. Pamiętaj, że strony kurierskie mają różne ceny rynkowe. Usługa jednej firmy może być różnie wyceniona.

Przed zamówieniem kuriera sprawdź regulamin usługi

Niektóre firmy nie przewożą nietypowych paczek (np. tub), inne ograniczają ich wagę lub rozmiar. Niekiedy w regulaminie będziesz miał również ograniczenie w dostarczeniu lub odbiorze paczki np. z 4 piętra, bez windy. Zamów kuriera dostosowanego do twoich potrzeb. W ten sposób unikniesz niemiłych sytuacji.

Poszukaj kuriera pod rozmiar i wagę paczki

Jak pisaliśmy wyżej, wiele firm kurierskich ma swoje zasady odbioru i dostarczenia paczki. Postaraj się dobrać firmę tak, żeby nawet najcięższa przesyłka nie kosztowała cię majątku.

Pomyśl nad dodatkowym ubezpieczeniem paczki

Wysyłając przesyłkę o znacznej wartości, powinieneś pomyśleć nad jej dodatkowym ubezpieczeniem. To zapewni ci ochronę w przypadku jej zniszczenia lub ewentualnej kradzieży. Ubezpieczyciel pokryje całą wartość paczki, a niekiedy wypłaci rekompensatę za jej utratę.

Nie zawsze cena jest najważniejsza!

W doborze firmy kurierskiej nie kieruj się wyłącznie ceną. Sprawdź opinie, dostępność, czas dostarczenia, a także przeanalizuj regulamin usługi. Niekiedy warto dopłacić parę złotych!

Dobry i tani kurier – o czym warto pamiętać przed zamówieniem?

Choć firma kurierska wykona za ciebie większość pracy, to dobry i tani kurier będzie wymagał minimalnego zaangażowania. Po pierwsze, sam musisz określić wymiar i typ paczki. Inaczej wyceniane są palety, inaczej kartony, a jeszcze inne są ceny za listy.

Jeżeli wysyłasz przesyłkę, to określ datę i miejsce jej odbioru. Pamiętaj, że musisz być wtedy w domu lub w pracy. Nie wymagaj od kuriera punktualności, co do minuty. Niezbędne będzie też podanie danych osobowych lub firmowych. Dzięki temu możesz pobrać później fakturę za wykonaną usługę.

Jeżeli zamawiasz paczkę z nieznanego źródła, albo wysyłasz ją i chcesz mieć pewność, że otrzymasz wynagrodzenie – wyślij paczkę za pobraniem. Kurier dostarczy pieniądze na wskazane przez ciebie konto.

KurJerzy.pl – postaw na dobry serwis!

Wybierając serwis do zamawiania usług kurierskich spójrz na jego wszechstronność. Zobacz z iloma firmami współpracuje i jakie przesyłki możesz zamówić. Miej też na uwadze ceny (jak pisaliśmy na początku, mogą być różne nawet dla tej samej firmy) oraz zakres usług dodatkowych. Sprawdź również jakie opinie w sieci ma dana firma, a także czy masz możliwość wykupienia ubezpieczenia.

Świetnym przykładem skutecznego serwisu do zamawiania usług kurierskich jest portal Kurjerzy.pl. Zapewnia on m.in. zwrot 150 procent kosztów wysyłki w przypadku niedoręczenia na czas. Współpracuje z wieloma kurierami i umożliwia wysłanie bardzo nietypowych przesyłek.

© 2013-2020 by SN2.EU