czwartek, 24 październik 2019 21:42

Sposoby na konserwację dachów z blachy

Dach z blachy Dach z blachy

Obecnie na rynku dostępne są różne rozwiązania na konserwację dachów z blachy. Wszystko zależy od stanu dachu, stopnia jego uszkodzenia oraz kondycji, w jakiej znajduje się blacha. W związku z tym można zdecydować się na różne rozwiązania, które pozwolą wybrać te odpowiednia do rodzaju dachu oraz jego stanu.

 

Czyszczenie dachu


Niejednokrotnie konserwacja z dachu z blachy może ograniczyć się tylko i wyłącznie do jego czyszczenia. Zazwyczaj obejmuje ono kilka podstawowych zabiegów, które pozwalają odzyskać świetność dachu. Należą di nich:
- usuwanie mchów i porostów, które w ciągu lat pojawiły się na dachu,
- usuwanie innych zabrudzeń jak błoto, liście itp.
- mycie dachu za pomocą odpowiednich preparatów i narzędzi dobranych do rodzaju blachy,
- usuwanie mechaniczne śladów rdzy.
Sposób czyszczenia dachu trzeba dobrać indywidualnie. Powinien być on dobrany do rodzaju blachy oraz występujących zabrudzeń.

Zabezpieczenie dachu


Kolejnym sposobem na to, aby zadbać o dach wykonany z blachy, jest zabezpieczenie go odpowiednimi preparatami. Ten krok wykonuje się zazwyczaj zaraz po zainstalowaniu dachu lub po latach, po jego oczyszczeniu. Następnie dach trzeba umyć preparatem antykorozyjnym. Kolejnym etapem jest pomalowanie blachy znajdującej się na dachu odpowiednią farbą zaprawkową. Podobnie jak w przypadku środków chemicznych do czyszczenia, farba również powinna być dobrana do rodzaju blachy zgodnie ze wskazaniami producenta.

Konkretna naprawa, czyli hydronylon


Niestety nie zawsze konserwacja dachów z blachy może ograniczyć się do jego umycia oraz zabezpieczenia preparatem. Są sytuacje, kiedy jedynym wyjściem jest gruntowna naprawa. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które jest lepsze niż standardowa konserwacja, ale nie wymaga zmiany dachu. Jest to pokrycie dachu hydronylonem. Jest to płynna membrana dachowa, która może być stosowana do pokryć z blachy i papy. Zapewnia uszczelnienie dachu w wysokim stopniu oraz zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych.

© 2013-2020 by SN2.EU