czwartek, 24 październik 2019 21:47

Gdzie i dlaczego sprawdzą się podwójne karnisze metalowe?

Karnisze metalowe Karnisze metalowe

Różnorodność dostępnych obecnie na rynku karniszy jest naprawdę duża. Jednak już od lat największą popularnością cieszą się modele wykonane z metalu. Dzieje się tak, ponieważ są one niezwykle praktyczne w użytkowaniu i wyglądają dobrze w niemal każdym wnętrzu.

Dlaczego w domu warto zamontować podwójne karnisze metalowe?

Osoby, które cenią sobie w aranżacji wnętrz eleganckie dekoracje okienne, bez namysłu powinny zdecydować się na karnisze metalowe podwójne. Dlaczego? Ponieważ dwa osobne drążki pozwalają na jednoczesne zawieszenie firanek oraz stylowych zasłon. Co więcej, bogata oferta rynkowa tego rodzaju karniszy pozwala na dobranie egzemplarzy odpowiednich do potrzeb konkretnego domu/mieszkania. Mogą być to modele nowoczesne, minimalistyczne w swojej formie, ale też bardziej ozdobne. Podwójne szyny takich karniszy wraz z prowadzącymi i cichobieżnymi kółkami do żabek, dają naprawdę szerokie możliwości dekorowania okien. Pozwalają bowiem na wieszanie w oknach dowolnych tkanin, ich drapowanie, a więc tworzenie wyjątkowych kompozycji z firan, zasłon czy kotar. Karnisze z metalu są też bardzo wytrzymałe, są w stanie utrzymać duże obciążenie, dzięki czemu mogą być bardzo długie: sprawdzając się w okazałych salonach, a nawet w przestronnych restauracjach.

Czemu podwójne karnisze metalowe są tak popularne?

Oprócz tego, że pozwalają one na stworzenie ciekawej dekoracji okna, to metalowe karnisze posiadają jeszcze szereg innych zalet. Można do nich zaliczyć to, że:
- Są bardzo trwałe i umożliwiają bezpieczny montaż równoległy firan i zasłon - bez ryzyka wygięcia się albo uszkodzenia drążka karnisza.
- Mają kilka możliwych sposobów montażu: rozporowo, do ściany albo do sufitu.
- Są łatwe w utrzymaniu w czystości. Szybko usuwa się z nich kurz, a za przywrócenie ich pierwotnego blasku odpowiada jedynie mokra ściereczka z niewielką ilością płynu do naczyń.
- Można je wygodnie dopasować do własnych potrzeb. Posiadają one końcówki o różnym kształcie, wielkości i stylistyce. Same drążki można zaś skracać lub wydłużać.
Warto też dodać, że podwójne, metalowe karnisze sprawdzą się w wielu pomieszczeniach i wpiszą się w różnorodną stylistykę aranżacyjną.

© 2013-2020 by SN2.EU