czwartek, 04 lipiec 2019 11:07

Dlaczego warto postawić na basen ze stali nierdzewnej?

Basen Basen

Baseny ze stali nierdzewnej są aktualnie coraz powszechniej spotykane. Niezwykle często są one montowane w obiektach użyteczności publicznej np. hotelach, ośrodkach SPA. Warto jednak wiedzieć, że takie baseny kąpielowe sprawdzają się również w prywatnych ogrodach. Wynika to z faktu, że bez trudu można znaleźć model o odpowiednich wymiarach.

 

Ekonomiczna cena

Baseny wykonane ze stali nierdzewnej dostępne są w niezwykle korzystnych cenach. Takie rozwiązanie ma o wiele więcej zalet, niż tradycyjne baseny. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na montaż niewielkiej niecki obok własnego domu.

Mobilność

Nie każdy wie, że baseny ze stali nierdzewnej cechują się wysoką mobilnością. Oznacza to, że w dowolnym momencie można zmienić miejsce jego położenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przetransportować zbiornik do nowego miejsca zamieszkania.

Bezproblemowy transport

Opisywany typ basenu może być w całości przetransportowany pod wskazany adres. Na uwagę zasługuje fakt, że nie ma konieczności demontażu konstrukcji. Nie potrzebujemy do tego żadnych dodatkowych zezwoleń, co pozwala zaoszczędzić sporą ilość gotówki.

Szybki montaż
Z uwagi na to, że baseny ze stali dostarczane są w całości ich montaż jest niezwykle szybki i niekłopotliwy. Oczywiście czynność ta musi zostać zrealizowana przez doświadczonych fachowców, którzy posiadają odpowiednie zezwolenia. Najważniejsze jest to, aby montaż basenu został przeprowadzony rzetelnie i zgodnie z aktualnie obowiązującymi standardami.

 

Bezpieczne użytkowanie

Baseny ze stali nierdzewnej posiadają antypoślizgowe dno. Znacząco zwiększa to swobodę i komfort użytkowania. Takie zbiorniki są ergonomiczne, co zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu groźnych sytuacji. Nie trzeba więc obawiać się o swoje bezpieczeństwo podczas pływania. Oczywiście dno i ściany basenu są perfekcyjnie wykończone.

Nowoczesna forma

Design basenów ze stali nierdzewnej zadowoli nawet najbardziej wymagające osoby. Jest to prawdziwa gratka dla tych, którzy cenią sobie nowoczesny design. Takie baseny występują w wielu rozmaitych, co ułatwia znalezienie wariantu odpowiedniego dla siebie. Warto również wspomnieć, że konstrukcja może zostać zaprojektowana na podstawie indywidualnych potrzeb i preferencji. Dzięki temu będzie jeszcze lepiej dopasowana do osobistych wymagań. Producenci basenów kąpielowych ze stali nierdzewnej ciągle walczą o nowych klientów, dzięki temu powstają coraz to bardziej wymyślne konstrukcje, trafiające w gusta coraz większej grupy odbiorców.

Wysoka żywotność

Baseny produkowane z najwyższej klasy stali nierdzewnej cechują się wyjątkową żywotnością. Ich ponadprzeciętna trwałość sprawia, że pozostaną w nienaruszonym stanie długie lata. Nie trzeba martwić się o negatywny wpływ czynników zewnętrznych, czyli np. promieniowania słonecznego, mrozów, czy też zmiennych temperatur. Jest to inwestycja, która opłaca się najbardziej.

Funkcjonalność

Klasyczny basen służy do relaksującego pływania. Warto jednak wspomnieć, że może on zostać wyposażony w rozmaite akcesoria. Wielką popularnością cieszą się baseny z przeciwprądem, które sprawdzają się nie tylko podczas odpoczynku, ale również treningów. Wśród dostępnych akcesoriów można znaleźć m.in. maszynę pływacką, wylewki, rwącą rzekę, gejzery, jeżyki wodne, a także wiele innych.

© 2013-2020 by SN2.EU