poniedziałek, 10 czerwiec 2019 19:41

Gdzie można zamontować ścianę z mchu?

Ściany z mchu -  Kwiaciarnia Fernetum Ściany z mchu - Kwiaciarnia Fernetum

Poszukiwanie ciekawych rozwiązań dekoracyjnych sprawia, że mieszkania czy biura nabierają niepowtarzalnego wyglądu. Każdemu, komu na tym zależy można polecić zamówienie zielonej ściany.

Pionowe konstrukcje, dzięki którym otrzymuje się szansę na codzienny kontakt z zielenią, tworzone są z roślin lub mchu. Obie te opcje prezentują się bardzo atrakcyjnie, natomiast druga ma znacznie mniejsze wymagania, jeśli chodzi o pielęgnację. Ściany z mchu nie trzeba podlewać i przycinać, nie jest też niezbędny stały dostęp do światła. Jedyne o co warto dbać, aby zielona ozdoba cały czas dobrze wyglądała, to odpowiednia wilgotność powietrza. Jeżeli jest za sucho, zaczną pojawiać się zmiany, takie jak blaknięcie koloru i twardnienie mchu. Należy go wtedy regularnie zwilżać, stosując zraszanie. Oznacza to, że zielone ściany mogą być montowane właściwie wszędzie. Sprawdzają się w domach, biurach, hotelach, restauracjach itd. Ożywiają wnętrza i powodują, że mieszkając lub pracując w samym centrum dużego miasta, takiego chociażby jak Warszawa, można poczuć się bliżej natury.

Czy nie istnieją przypadkiem ograniczenia związane z zapewnieniem optymalnych warunków do montażu opisywanych konstrukcji? Tutaj znowu okazuje się, że żeby umieścić mech na ścianie, nie trzeba spełnić żadnych nadzwyczajnych wymagań, więc można zamocować go w dowolnie wybranym pomieszczeniu. Wystarczy, że powierzchnia, która ma być udekorowana, zostanie oczyszczona i ewentualnie zagruntowana. Następnie montuje się na niej panele z odpowiednio przygotowanym mchem. Ich zrobienie i umieszczenie w wyznaczonym miejscu najlepiej zlecić specjalistom, którzy mają już doświadczenie oraz wprawę w realizowaniu tego typu usług. Dzięki temu cała konstrukcja będzie trwała, solidna i wyjątkowo estetyczna. Jeżeli ktoś chce, aby ściana z mchu nie była jednolita, może poprosić o połączenie kilku jego odmian. Stworzenie oryginalnego, przytulnego, a na dodatek sprzyjającego wyciszeniu wnętrza, wcale nie jest

© 2013-2020 by SN2.EU