środa, 06 luty 2019 11:44

Stylistyka nadmorska, czyli projektowanie wnętrz w Trójmieście

Marzysz o nowoczesnym i stylowym mieszkaniu? Chciałbyś jakoś połączyć aranżację wnętrza z nadmorskim położeniem, ale zupełnie nie wiesz jak to zrobić?

 

Nadmorska stylistyka jest coraz bardziej popularnym trendem w wykańczaniu wnętrz. Charakteryzuje się przede wszystkim jasnością, przestrzennością i panującym, wszechobecnym luzem. To cechy, które idealnie wpasowują się w estetykę zarówno mieszkań, jak i pomieszczeń biurowych. Marynistyczny klimat przyciąga pozytywne skojarzenia i emocje, kojarzy się z latem i beztroską. Stonowane, ciepłe i jasne kolory dają poczucie spokoju i odprężenia, szczególnie ważne w czasach, kiedy żyjemy szybko i intensywnie, a rzadko kiedy mamy chwilę, na odpoczynek. Połączenie wygody, nowoczesności i nadmorskich akcentów – właśnie takie stylowe wnętrza oferuje swoim klientom ZAPP aranżacje – biuro projektowe w Trójmieście.

Znacząca rola detalu we wnętrzu mieszkania

Projektowanie wnętrz w Trójmieście jest wyjątkowe, ponieważ z każdej strony jesteśmy otoczeni wspaniałą, różnorodną architekturą. Zarówno w Gdańsku, Gdyni, jak i Sopocie na każdym kroku możemy spotkać oryginalne zabudowania – czy to modernistyczne gdyńskie bloki, czy eklektyczne sopockie uliczki. To właśnie drobne szczegóły decydują o oryginalności i stylu. Nie każdy zauważa takie niuanse, ale na każdym robi wrażenie efekt połączenia ich w większą całość. Trójmiasto daje nam inspirację do tego, jak aranżować nowoczesne i stylowe wnętrza z finezją i kreatywnością.

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważny jest detal i jak dużo „waży”, zwłaszcza w aranżacji wnętrz. Mały szczegół potrafi narobić niezłego zamieszania, uszlachetnić i wzbogacić każde wnętrze. Jego brak jest jak brak kropki nad „i”, może zachwiać cały koncept twórcy. Dlatego bardzo ważny jest zmysł estetyczny i umiejętność dopasowywania do siebie wszystkich elementów w mieszkaniu. Wiedzą o tym zwłaszcza architekci wnętrz Trójmiasta, którzy codziennie przemierzając ulice nadmorskich miejscowości, szukają w nich stylowych i oryginalnych inspiracji.

Nowoczesna aranżacja wnętrz polega właśnie na przemyślanym wyborze detali, na szczegółach mało znaczących na pierwszy rzut oka. Jednak detal wnosi bardzo dużo do pomieszczanie, właściwie to jego obecność nadaje mu „duszę”. Mówiąc o detalach mamy na myśli ciekawe akcenty: klamki, lustra, zegary, obrazy. Są to również zasłony, poduszki, świece i wazony, które czynią każde wnętrze wyjątkowym na swój sposób. Tworzą też możliwość zmiany aranżacji wnętrza w dowolnej chwili. Nie trzeba wcale wymieniać wszystkich mebli i robić generalnego remontu. Czasami wystarczy podmiana kilku „domowych rekwizytów”, a pomieszczenie zmienia się w mgnieniu oka. Zmiana kolorystyki również sprawia, że zyskujemy zupełnie „nowe” wnętrze. Projektowanie wnętrz to przede wszystkim dostrzeżenie w nich nagromadzonego potencjału, który można wykorzystać na wiele sposobów.

Również fototapeta to stylowy dodatek, który zyskuje coraz większe grono entuzjastów. Zwłaszcza te, które obrazują fale, plażę i lasy, cieszą się największą popularnością. Świetnie sprawdzają się przy aranżacji wnętrz mieszkalnych, biurowych, ale też przy projektowaniu kuchni.

Motyw przewodni wnętrza, czyli zieleń i drewno

Najprzyjemniejszą częścią projektowania wnętrza jest właśnie urządzanie go wedle swojej koncepcji. Można wówczas puścić wodze fantazji, odkryć moc dodatków i próbować łączyć je ze sobą na różne sposoby.

Zatem wiemy już, że chcemy nawiązywać swoją aranżacją wnętrza do Trójmiasta, do klimatu północnej Polski. A gdyby tak zmienić odrobinę nadmorską stylistykę? Masz dosyć marynistycznych motywów, biało-granatowych pasków i kotwic na ścianie? Morze to przecież nie tylko plaża, błękitne niebo i piasek… To także skaliste brzegi, zielone lasy i porywisty wiatr. Interpretacja nadmorskiego stylu zależy tylko od naszej wyobraźni. Warto zatem podejść do tego zadania nietuzinkowo i na swój własny sposób. Nowoczesna aranżacja wnętrza charakteryzuję się ogromnym wkładem kreatywności i innowacyjnych pomysłów. Wiadomo przecież, że największą uwagę przyciągają elementy niestandardowe i osobliwe.

Jeżeli kusi Cię mieszkanie nawiązujące do morskiej estetyki w trochę innym wydaniu, warto rozważyć wyposażenie wnętrza w zielone i granatowe elementy – poduszki, dywany, świece. Z tymi kolorami zdecydowanie dobrze komponuje się motyw naturalnego drewna, które może pojawić się we wnętrzu pod postacią paneli podłogowych, blatów kuchennych i stołu. Architekci wnętrz z Trójmiasta mogą tu zaproponować designerskie dodatki i naprawdę ciekawe rozwiązania.

W ZAPP aranżacje oferujemy profesjonalne projektowanie i wykańczanie wnętrz w Trójmieście. Nasze biuro projektowe ma swoją siedzibę w Gdańsku. Specjalizujemy się w kompleksowej usłudze – począwszy od aranżacji wnętrz w Trójmieście, a kończąc na uprzątnięciu materiałów i wręczeniu właścicielowi klucza. Jeżeli interesuje Cię powiew nadmorskiego stylu w Twoim wnętrzu, zgłoś się do nas – pomożemy wcielić twoje plany w życie!

© 2013-2020 by SN2.EU