czwartek, 07 luty 2019 13:00

Zalety zakupu nowego mieszkania

Podejmując decyzję dotyczącą kupna nowego mieszkania, masz do dyspozycji lokale z rynku wtórnego i pierwotnego.

Obydwa mają swoje wady i zalety, ale w tym artykule przedstawimy jakie plusy czekają tych, którzy zdecydują się na mieszkania z rynku pierwotnego?

Dlaczego warto zakupić nowe mieszkanie?

Pierwszeństwo i nowość - rynek pierwotny charakteryzuje się nowością pod każdym względem tego słowa. Oznacza to, że jest się pierwszymi lokatorami danego pomieszczenia, posiada się całkowitą swobodę i świadomość otaczającej człowieka nowości. Nie trzeba wywabiać brzydkich zapachów, którymi mogły przesiąknąć ściany i podłogi, np. jeśli poprzedni właścicieli byli palaczami.

Nowoczesność - nowe mieszkania zazwyczaj sprzedawane są hurtowo. Gdy budowany jest nowy blok mieszkalny, wszystkie lokale w nich wystawiane są na sprzedaż jednorazowo. Jednocześnie przyszli mieszkańcy mogą korzystać z nowoczesnych metod budowy. Wchodzą w to szersze i bezpieczniejsze windy, ochrona budynku czy okna z filtrami powietrza.

Lokalizacja - inwestorzy mieszkań pierwotnych stwarzają przyjazną życiu lokalizację. Oprócz samych mieszkań budują nowe place zabaw, przeznaczają dolne piętra budynków na sklepy, lokale restauracyjne etc., czy starają się wybudować podjazdy i chodniki prowadzące do głównych ulic. Ponieważ w dzisiejszych czasach centra miast są już pozajmowane innymi budynkami, nowe mieszkania będą usytuowane w spokojnych i zielonych lokalizacjach.

Własny wystrój wnętrza - nowi lokatorzy uzyskują całkowitą swobodę w stosunku do wystrojenia wnętrza, a ogranicza ich tylko zasobność portfela i wyobraźni. Nie muszą marnować dodatkowego czasu na pozbywanie się mebli po starych lokatorach lub zaklejać dziur ponieważ poprzedni mieszkańcy chcieli mieć półki tam, gdzie nowa Pani domu chciałaby postawić komodę.

Dofinansowanie - dostępna dla konsumentów, w ramach różnych programów typu "Rodzina na swoim", "Mieszkanie dla młodych", czy "Mieszkanie na start", pomoc finansowa jest łatwiejsza do zdobycia jeżeli mieszkania pochodzą z rynku pierwotnego.

Oszczędności - prawdą jest że nowe mieszkania nie są tanie, ale przy uzyskaniu dofinansowania i pożyczki, opłaty w stosunku miesięcznym względem mieszkania stają się mniejsze niż człowiek się spodziewał. Ponadto zastosowanie nowych metod w budownictwie jak szczelniejsze okna czy energooszczędne żarówki na korytarzach itp. gwarantują niższe rachunki włączając w to czynsz administracyjny.

© 2013-2020 by SN2.EU