wtorek, 02 październik 2018 10:59

Koc elektryczny – kiedy warto kupić?

Jeśli masz wśród znajomych niepoprawnych zmarzluchów, na pewno obiła Ci się o uszy nazwa „koc elektryczny”. To urządzenie idealne na jesień i zimę, bo pozwala szybko się ogrzać, a przy okazji ładnie wygląda – ozdobi łóżko bądź kanapę. Jeśli chcesz dołączyć do klubu fanów koców grzewczych, sprawdź, kiedy, dlaczego i jak go wybrać!

Szerokie zastosowanie koca elektrycznego

Czy wiesz, że niepozorny koc elektryczny to w rzeczywistości urządzenie o wielu przydatnych funkcjach? Nie tylko sprawi, że owiniętej nim osobie szybko zrobi się ciepło i błogo, ale również pozwoli jej się odprężyć, ponieważ podwyższona temperatura rozluźnia mięśnie. Jest to zjawisko szczególnie korzystne dla miłośników sportu. By zapobiegać kontuzjom, wspomagać regenerację mięśni i łagodzić nadwyrężenia, warto po treningu ogrzać się takim kocem.

Koc grzewczy to także właściwy wybór dla osób zmagających się z różnorodnymi dolegliwościami. Płynące z niego ciepło trafia bezpośrednio w obolałe miejsce, uśmierzając ból. Kocem można wspomagać się podczas rehabilitacji, ale również przy przyziemnym problemach, np. bolesnych miesiączkach czy reumatyzmie.

Z koca elektrycznego skorzystają nie tylko sportowcy, kobiety i seniorzy, ale również osoby o słabszej odporności, cierpiące na niepoprawne krążenie oraz zmagające się z przeziębieniem, grypą czy anginą. Mało tego, koc grzewczy wspomaga walkę z cellulitem! Wystarczy owinąć się nim po zastosowaniu kuracji antycellulitowej i wtarciu w ciało specjalistycznych środków.

Jaki koc elektryczny będzie najlepszy?

Podczas wyboru koca grzewczego należy zwrócić uwagę na cztery parametry. Dopiero uznawszy, że model jest funkcjonalny i wydajny, powinno się rozstrzygać kwestię estetyki.

Pierwszy parametr to oczywiście moc. Im wyższa, tym koc szybciej się nagrzeje im tym wyższa temperaturę zdoła osiągnąć. Na modele nieprzekraczające 50 W nawet nie ma co patrzeć – kiepsko wypełnią swoje zadanie. Z kolei te o bardzo wysokiej mocy przyczynią się do płacenia wyższych rachunków za pobór prądu – uważaj!

Na drugim miejscu, zaraz po mocy, stoi sposób sterowania. Aby koc elektryczny był funkcjonalny, musi mieć regulator. Zazwyczaj znajduje się on na przewodzie elektrycznym podłączanym do gniazdka. Tańsze modele są wyposażone w prosty przełącznik z przyciskami, w nieco droższych zaś stosuje się pokrętła. Te drugie pozwalają na dokładniejsze wyregulowanie temperatury i ustawienie dokładnie takiej, jaką lubisz. W najdroższych pojawiają się wyświetlacze LCD przedstawiające dane.

Trzeci w kolejności jest materiał – koniecznie trwały i łatwy do utrzymania w czystości. Pamiętaj, że koca elektrycznego nie będziesz mógł prać w pralce, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zaprać plamy. Kable znajdują się wewnątrz zostały zabezpieczone, więc przy właściwym użytkowaniu nie dojdzie do awarii. Spotykanymi materiałami koców grzewczych są: bawełna, polar, poliester, satyna. Wybierz taki, jaki Ci odpowiada, np. z uwagi na miękkość.

I wreszcie dochodzimy do rozmiaru. Niby nic, ale większa powierzchnia grzania to jednocześnie większe koszty za ogrzewanie. Jeśli nie planujesz oglądania filmu pod kocem we dwoje, wybierz prosty model jednoosobowy.

Koc grzewczy, ale nie tylko!

Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Jeśli spodoba Ci się działanie koca elektrycznego, możesz dokupić inne akcesoria z tej ciepłotwórczej kolekcji! Na rynku dostępne są prześcieradła, maty i poduszki grzewcze. Do koca elektrycznego warto zastosować zwłaszcza te ostatnie – wspólnie stworzą spójny komplet, idealny dla prawdziwego zmarzlucha. Czegoś więcej dowiesz się o nich z artykułu: Poduszka elektryczna - podaruj sobie komfort na zimę.

 

© 2013-2020 by SN2.EU