środa, 27 czerwiec 2018 14:05

Odkurzacz akumulatorowy – kiedy się przyda?

Odkurzacz akumulatorowy to niewielkie urządzenie do zadań specjalnych. Przyda się w każdym domu, zwłaszcza gdy odkurzenia wymaga niewielka i trudno dostępna przestrzeń. Sprawdź, czym charakteryzuje się to urządzenie i na co należy zwrócić uwagę przy wyborze.

Czym jest odkurzacz akumulatorowy i kiedy warto go wybrać?

Na wstępie warto podkreślić, że odkurzacz akumulatorowy nie jest sprzętem, który można potraktować jako alternatywę klasycznego odkurzacza. Sprzątanie nim mieszkania byłoby czasochłonne i niewygodne. Natomiast jest to doskonałe uzupełnienie domowego sprzętu sprzątającego, jako że odkurzacz akumulatorowy dotrze do zakamarków, szczelin i miejsc, w których zwykły odkurzacz się nie zmieści.

Odkurzacz akumulatorowy jest wygodny i poręczny, ponieważ cechują go mały rozmiar i brak kabla. Do pracy wymaga naładowania, co oczywiście ogranicza czas działania. Ponieważ trudno dostępnych miejsc w domu czy aucie nie ma wiele, bez trudu uda nam się oczyścić wszystkie. Należy jednak każdorazowo patrzeć na specyfikację.

Odkurzacza do ręki czy stojący?

Poręczny odkurzacz bezprzewodowy dostępny jest w dwóch wersjach: ręcznej oraz stojącej. Ręczna jest mniejsza i – jak wskazuje nazwa – służy do trzymania w ręku. Z kolei stojąca jest większa i nią posprzątamy przestrzenie pod szafami, stołem i wszędzie tam, gdzie nie sięgnęlibyśmy ręką. Ten odkurzacz pozwala sprzątać bez schylania się, kucania czy podskakiwania.

W sklepach dostępne są także modele typu „dwa w jednym”. Takiego sprzętu można używać zarówno do sprzątania obić mebli, jak i przestrzeni pod nimi. Trzeba się liczyć z wyższą ceną urządzenia.

  

Sprzątanie mieszkania w bloku a hałas

Jeśli mieszkasz w bloku, kwestia hałasu wydawanego przez odkurzacz z akumulatorem na pewno interesuje Cię bardziej, niż gdybyś mieszkał w domku jednorodzinnym. To ważne również wtedy, gdy masz małe dziecko i nie chcesz podczas pracy zakłócać jego snu.

Głośność pracy urządzenia uzależniona jest od wersji oraz producenta – przeglądaj specyfikację i raczej nie wybieraj odkurzacza, którego praca przekracza 80 dB. Można przyjąć, że najcichszy jest odkurzacz akumulatorowy stojący, następnie ręczny, na końcu zaś podrodzaj ręcznego – samochodowy. Ponieważ zazwyczaj używasz go w garażu lub na dworze, hałas nie ma znaczenia.

Najważniejsze cechy odkurzacza akumulatorowego – o tym musisz wiedzieć!

Podjąłeś decyzję o zakupie odkurzacza akumulatorowego? Świetnie! Zanim to zrobisz, spójrz jeszcze na listę cech, które są wartościowe i dobrze by było, gdyby Twój urządzenie je miało. Są to:

  

  • ergonomiczny kształt, idealnie dopasowany do prac, jakie masz zamiar nim wykonywać. Inaczej będzie wyglądał model do odkurzania kanap, inaczej do usuwania kurzu spod łóżka,
  • wysoka moc, która pozwala usunąć zabrudzenia lepiej i szybciej,
  • krótki czas ładowania baterii,
  • długi czas pracy,
  • obecność pojemnika na śmieci – im większy, tym lepszy. Oczywiście większy śmietniczek sprawi, że urządzenie będzie mniej poręczne,
  • zakres ruchu – odkurzacze do trudno dostępnych miejsc powinny pozwalać na szeroki zakres ruchu. Przyczynia się do tego np. głowica obracana w zakresie 180°,
  • niezbyt wysoka głośność pracy, o czym już pisaliśmy,
  • możliwość wybrania trybów sprzątania: na sucho, na mokro.

Dzięki uwzględnieniu powyższych cech dopasujesz urządzenie do swoich potrzeb i sprawisz, że sprzątanie będzie zajmowało mniej czasu oraz sprawiało mniej trudności. Uzupełnij domowe akcesoria do sprzątania odkurzaczem bezprzewodowym i ciesz się nieskazitelną czystością!

© 2013-2020 by SN2.EU