środa, 20 czerwiec 2018 18:58

Zaplanuj budowę wymarzonego ogrodu

Przydomowy ogród może być prawdziwym azylem, który otula cały dom niezwykłością barw i aromatów. Buduje atmosferę, dopełnia bryłę budynku, a także pozytywnie wpływa na samopoczucie. Obecnie aby zaplanować i stworzyć ogród korzysta się z pomocy architekta krajobrazu i wsparcia ogrodnika. To wygodne rozwiązanie, jednak o wiele więcej satysfakcji daje samodzielne zagospodarowanie terenu – i wbrew pozorom wcale nie jest to trudne.

Obecnie w internecie i w formie klasycznych książek i czasopism jest mnóstwo poradników obfitujących w praktyczne wskazówki oraz bezcenne rady odnośnie tego jak mądrze zaplanować budowę ogrodu. Internet ma tę przewagę, że umożliwia bezpośrednie, często darmowe, konsultacje z ekspertami lub innymi osobami, które obecnie dekorują lub dekorowały ogród. https://www.homestack.pl/ jest jednym z takich miejsc gdzie można wymienić się doświadczeniami lub poprosić o pomoc w kwestiach nie tylko planowania i pielęgnacji ogrodu, ale i całego domu.

Potraktuj aranżację ogrodu jak przygodę, wystarczy pamiętać o kilku wytycznych by efekt był oszałamiający. Przede wszystkim dopasuj charakter ogrodu do klimatu miejsca budowy domu – to, co będzie wyglądało dobrze na przedmieściu, niekoniecznie sprawdzi się w wiejskim ogródku daleko na wschodzie naszego kraju. Pamiętaj również żeby skupić się na maskowaniu wad działki, a podkreślaniu jej walorów. Wąską posesję optycznie poszerzą elementy o przebiegu poprzecznym, a niewielki ogród optycznie się powiększy jeśli zasadzimy rośliny o chłodnym, niebieskawym odcieniu liści oraz kwiatów. Planując ogród nie kieruj się jedynie jego względami estetycznymi – weź pod uwagę kwestie praktyczne i upodobania każdego z domowników. Być może ktoś z was marzy o swoim ogródku warzywnym? A może macie małe dzieci lub wnuki, które potrzebują przestrzeni do zabawy? A co z gośćmi – czy często organizujecie spotkania przy grillu na wiele osób? Warto przeanalizować każdy z tych czynników i rozplanować miejsce tak, aby każdy mógł czuć się komfortowo.

Pamiętając o podstawowych wskazówkach w łatwy sposób sprawisz, że przydomowy ogród będzie prawdziwie urzekającym miejscem, które skupi wokół siebie całą rodzinę.

© 2013-2020 by SN2.EU