wtorek, 22 maj 2018 11:09

Jak wybrać ekipę budowlaną i nie dać się oszukać?

Planujesz remont lub jedynie odświeżenie mieszkania, a może chcesz postawić dom i szukasz kompetentnej ekipy budowlanej? Jeżeli tak, to z pewnością przed oczami masz wizję ciągnących się miesiącami prac remontowych, a także niedoskonałości, które będzie trzeba poprawiać po kolejnych wykonawcach. Lecz jeśli mądrze wybierzesz dla siebie ekipę budowlaną, z pewnością będziesz zadowolony z jej pracy. Musisz tylko wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy dokonaniu wyboru.

Opinia o firmie budowlanej

W pierwszej kolejności warto zapoznać się z opiniami o firmie budowlanej, której usługi nas interesują. Już samo to pozwoli znacznie zawęzić liczbę firm, spośród których będziemy wybierać. Jeżeli nie mamy znajomych, którzy w ostatnim czasie wykonywali remont czy budowali dom, zawsze warto wejść na lokalne fora internetowe, gdzie można znaleźć opinie o ekipach budowlanych. Jeżeli nie ma żadnych informacji o konkretnych firmach, to można samodzielnie zadać pytanie na forum.

Kwalifikacje, certyfikaty, uprawnienia

Jedną z najważniejszych rzeczy, na jakie trzeba zwrócić uwagę jest to, jakie kwalifikacje posiada ekipa budowlana. Warto wybierać firmy, które zatrudniają kilku specjalistów z różnych dziedzin, którzy posiadają odpowiednie uprawnienia do wykonywania zawodu (zobacz również www.Auris.pl).  Jest to szczególnie ważne w przypadku prac związanych z instalacją gazową, elektryczną czy hydrauliczną. Oczywiście dobrze jest, jeżeli malarz czy tynkarz również będą mieli dokumenty potwierdzające ich certyfikaty i umiejętności.

Sprawy formalne

Niezwykle istotne jest to, aby zwrócić uwagę na to, jakie podejście ma firma do spraw formalnych. Zawsze konieczne jest podpisanie umowy, która będzie chroniła interesy obu stron – zarówno inwestora, jak i wykonawcy. W umowie powinny być zawarte dane obu stron, a także zakres prac i termin ich wykonania. Trzeba także zaznaczyć wartość zlecenia. Warto też w umowie zawrzeć zapisy dotyczące kar umownych, w razie opóźnień z wykonaniem prac lub w płatności za zakończone zlecenie.

© 2013-2020 by SN2.EU