środa, 04 kwiecień 2018 12:04

Odświeżenie mieszkania – dowiedz się dlaczego warto to robić

Lokal, w którym spędzasz każdy dzień i noc przez dłuższy czas może być Twoją oazą lub więzieniem. Nie wiesz co zrobić, by wnętrze w którym mieszkasz kojarzyło się z domowym ogniskiem zamiast męczyć, przytłaczać i ograniczać? Proste odświeżenie mieszkania co kilka lat z pewnością pomoże wnieść nieco świeżości do Twojego życia. Dowiedz się jak i dlaczego warto to robić?

Kolory ścian – jaki mają na nas wpływ?

Najprostszym sposobem na zmianę atmosfery mieszkania jest przemalowanie ścian i sufitów. Warto przy tej okazji dobrze zastanowić się nad doborem kolorów, bo to one mają kluczowy wpływ na nasze samopoczucie. Zdecydowanie bardziej przyjazne są jasne i słoneczne kolory. Na przykład żółty kojarzony jest z optymizmem i radością, podobno uwalnia w nas chęci do działania i zdolności organizacyjne, a także pobudza do działania. Czerwony z kolei zachęca do pozytywnego myślenia i wzmaga motywację. Kolor ten sprawi, że wnętrze wyda się ciepłe i przytulne, jednak poprzez intensywność oddziaływania może być również powodem stałego zmęczenia. Za to niebieski uspokaja, łagodzi stresy, zwiększa kreatywność i wyostrza intuicję.

 

\

 

Przemeblowanie – pozbądź się brzydkich śladów

Często powodem złego samopoczucia, które towarzyszy Ci w domu może być zły przepływ energii. Warto pomyśleć o reorganizacji wnętrza i zmianie umeblowania zgodnie z zasadami Feng Shui. Bywa, że komoda stoi w danym miejscu, by zasłonić plamę po winie rozlanym na ścianę lata temu, a szafa maskuje dziury po obrazach, które zostały zdjęte. Przeczytaj artykuł „Jak i czym zamaskować nierówne ściany?, by dowiedzieć się szczegółów na ten temat i dłużej nie ograniczaj się z przestawianiem mebli tak, by ich układ był przyjazny dla domowników.

Oprócz samego rozmieszczenia ważny jest wygląd mebli i ich kolorystyczne dopasowanie względem ścian i innych sprzętów znajdujących się w pomieszczeniu. Nie musisz od razu kupować nowego zestawu, wystarczy pomysłowo przerobić meble, którymi dysponujesz. Wiele przydatnych porad na ten temat znajdziesz w serwisie Youtube. Rozważając zakup pojedynczych mebli warto odwiedzić targ staroci lub wszelkiego rodzaju komisy ze używanym wyposażeniem. Nic tak nie nadaje wnętrzu klimatu, jak stare meble.

 

Umyj okna, to nie boli

Czasami powód niezadowolenia może być zdecydowanie bardziej przyziemny. Jeśli nie potrafisz zapanować nad własnym bałaganem, to idealnie dopasowany kolor ścian i najbardziej stylowe meble na nic się zdadzą. Porozstawiane po całym mieszkaniu naczynia, zawsze rozłożone łóżko z pozwijaną, nieświeżą pościelą, czy trudno dostępne zakamarki, których nigdy nie odważysz się sprzątnąć, mogą mocno wpłynąć na Twoje codzienne samopoczucie. Podobnie jest z myciem okien. To czynność, o której wszyscy zapominamy lub odkładamy na później. Zazwyczaj do nadejścia świąt lub wiosny. Warto pamiętać, że brudne okna, to mniej światła w mieszkaniu. Brak światła może prowadzić do niedoboru witaminy D, który z kolei prowadzić może do depresji.

© 2013-2020 by SN2.EU