środa, 01 kwiecień 2015 09:45

Miejska oaza

Kwazar - Opryskiwacz Mercury Super 360 oraz Venus Super 360 Kwazar - Opryskiwacz Mercury Super 360 oraz Venus Super 360

Coraz częściej dostrzegamy wady miejskiego stylu życia. Ciągła gonitwa i stres, sprawiają, że stajemy się przygnębieni. Dostrzegamy braki: świeżego powietrza, zdrowego jedzenia i zieleni. Mimo, tego tendencje urbanizacyjne wciąż rosną. Do aglomeracji przyciąga nas przede wszystkim perspektywa zatrudnienia. Poza tym, kuszące są możliwości rozwoju i łatwy dostęp do licznych atrakcji (rozrywka, kultura). Jak więc w wielkim mieście zaspokoić wewnętrzną potrzebę życia w zgodzie z naturą?

Mniej zaawansowane formy
Obcowanie z przyrodą daje energię i poprawia nastrój, jest to idealna forma relaksu i wyciszenia. Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na tęsknotę za zielenią - są spacery po parku czy lesie. Mają one wiele zalet, także dla zdrowia i mogą być doskonałą metodą na integrację członków rodziny. Jeśli jednak nie wystarczy nam krótkotrwała styczność z przyrodą, zielony kącik, możemy stworzyć w domu i na balkonie. Radość sprawi, gdy zaczniemy dostrzegać efekty pielęgnacji kwiatów. Wielobarwność ich pąków, czy też piękny zapach. Dlatego ważne jest staranne podlewanie, zraszanie i nawożenie roślin. Należy pamiętać o tym, że każdy gatunek kwiatów potrzebuje indywidualnej pielęgnacji.

Opcja dla zagorzałych miłośników
Mieszkańcy bloków często ubolewają nad brakiem własnego kawałka ziemi. Jeśli marzymy o ogrodzie, nie musimy kupować działki za miastem. Obecnie mocno rozwijającym się nurtem są ogrody społeczne. Pozwalają one grupie (często nieznających się wcześniej) osób stworzyć zieloną przestrzeń w mieście. Wspólne sadzenie roślin, ich pielęgnowanie i zbieranie owoców jest niezwykle satysfakcjonujące. Oprócz tego uczy odpowiedzialności, wytrwałości i zaufania do drugiego człowieka. Daje możliwość jedzenia warzyw i owoców, które samemu się zasadziło, doglądało i zrywało prosto z krzewu. Dla osób mieszkających w mieście jest to nowość.

Radość z pielęgnacji
Podobno ogrodnictwo to najszczęśliwszy zawód świata, może więc warto spróbować własnych sił w tej dziedzinie. W domu, na balkonie, we własnym, czy też wspólnotowym ogrodzie, pielęgnacja roślin jest doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu i relaks. Nie jest to wcale skomplikowane, a może przynieść wiele satysfakcji. Wystarczy zacząć od skrzyneczki z warzywami na balkonie, czy też begonii na parapecie. Pamiętajmy jednak, że każda roślina wymaga odpowiedniej dbałości. Należy więc zapoznać się dokładnie z tym, czego wymaga dany gatunek. Warto też zainwestować w odpowiedni sprzęt, który będzie pomocny w zraszaniu, nawadnianiu czy opryskiwaniu przed szkodnikami roślin. Mercury Super 360 i Venus Super 360, są idealne do takich zabiegów.


Mercury Super 360 o pojemności 0,5l oraz 1l jest idealnym urządzeniem do pielęgnacji roślin domowych i balkonowych, zraszania, nawożenia dolistnego, nabłyszczania liści. Innowacyjny system 360o pozwala na aplikację nawet po odwróceniu opryskiwacza do góry dnem. Dwustronna pompka (Double Action®) dodatkowo zwiększa wydajność pracy – rozpylenie cieczy następuje zarówno przy naciśnięciu, jak i zwolnieniu dźwigni pompki.
Cena: 13zł – 15zł ( w zależności od pojemności)
Producent: Kwazar Corporation Sp. z o.o.
www.sklep.kwazar.com.pl

Venus Super 360 to ręczny opryskiwacz ciśnieniowy, który umożliwia oprysk regularnym, stałym strumieniem. Zupełnie nowa pompa oraz konstrukcja głowicy zwiększają zawirowanie cieczy, a ruchoma końcówka pozwala na swobodną regulację kąta oprysku. Venus Super 360 jest idealny do pielęgnacji zarówno roślin domowych (np. paproci), jak i roślin ogrodowych – krzewów, drzewek itp. Innowacyjny system 360o pozwala na aplikację cieczy nawet po odwróceniu opryskiwacza do góry dnem!

Cena: 45zł - 49zł (w zależności od pojemności)
Producent: Kwazar Corporation Sp. z o.o.
www.sklep.kwazar.com.pl

© 2013-2020 by SN2.EU