wtorek, 24 czerwiec 2014 21:01

Włodzimierz Szpinger for Empik - kolekcja artystyczna

 

Jego twórczość słynie z baśniowej aury i groteskowych, fikcyjnych postaci. Włodzimierz Szpinger kreuje na swoich obrazach oryginalny i zagadkowy świat.  Jego prace doceniają zarówno dorośli, jak i dzieci,  które budują wokół nich swoje własne ciekawe historie. Na potrzeby kolekcji „Włodzimierz Szpinger for Empik” artysta wybrał sześć swoich obrazów. Wkrótce zobaczymy je na przedmiotach użytku codziennego.


W ramach kolekcji ukażą się: canvasy 30 x 40 cm, zestawy porcelanowe (filiżanka ze spodkiem i talerzykiem deserowym), śniadaniowe (kubek, talerzyk, miska) oraz podkładki korkowe, a także bruliony i zeszyty, zestawy do rysowania (kredki, temperówka, gumka, manekin), pudełka dekoracyjne, torby prezentowe, puzzle (1500 i 300 elementów), zestawy naklejek i ołówków z kryształkami Swarovskiego.

 

Kolekcja „Włodzimierz Szpinger for Empik” będzie dostępna w wybranych salonach Empik oraz na empik.com od 18 czerwca br.

Włodzimierz Szpinger –artysta malarz, rysownik i grafik. Posługuje się także technikami mieszanymi oraz akwarelami. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W swoim dorobku ma wiele wystaw zbiorowych oraz indywidualnych w galeriach i muzeach na kilku kontynentach. Kreatywność tematyczna i forma artystyczna jego dzieł jest zagadkowa i może być traktowana jako niezwykle oryginalne zjawisko malarskie. Od lat fascynuje go baśniowość, a najpełniej wypowiada się poprzez  groteskowe i fikcyjne postaci. Autor kolekcji „Włodzimierz Szpinger for Empik”.

Do drugiej odsłony projektu zostali zaproszeni między innymi: Józef Wilkoń, Henryk Jerzy Chmielewski – Papcio Chmiel oraz powtórnie: Juliusz Machulski, Joanna Sarapata, Andrzej Pągowski, a także: Ola Cieślak aka Ola z bloku i Studio Graficzne Fajne Chłopaki.

Empik zaprasza polskich artystów do współpracy i tworzenia unikalnych autorskich kolekcji produktów. Przyczyniają się one do popularyzacji polskiej sztuki i kultury, udostępniając je każdemu, kto zechce po nie sięgnąć. Ogromny sukces pięknych przedmiotów użytku codziennego, które sygnowali swoimi nazwiskami tacy twórcy jak: Joanna Sarapata, Andrzej Pągowski, Juliusz Machulski czy Wisława Szymborska (dzię-ki współpracy z Fundacją jej imienia) zachęciły nas do dalszej pracy nad kolekcjami, dla których inspiracją i źródłem jest polska sztuka.

 

© 2013-2020 by SN2.EU