niedziela, czerwiec 23, 2024
środa, 20 listopad 2013 15:22

Nadchodzi czas wypieków

Święta Bożego Narodzenia to bardzo wyjątkowy okres. Staramy się je spędzić z najbliższymi. Dzielimy się prezentami, ale także opowieściami i smakołykami. Przez ten krótki czas codzienne sprawy i obowiązki na chwilę przestają istnieć. Gdzie swój początek ma świąteczna atmosfera? Oczywiście, że w kuchni!


Świąteczne potrawy zwykle nie należą do najłatwiejszych. Dlatego warto sięgnąć do znanych i wypróbowanych przepisów kulinarnych, które zaoszczędzą nam stresu w kuchni. Bywa, że chcemy zaskoczyć naszych gości. Zanim zabierzemy się jednak za trzypoziomowy deser, warto zastanowić się czy nie lepiej skorzystać z łatwiejszych przepisów. Nieocenione są na pewno legendarne zeszyty przepisów naszych mam i babć. Wypróbowane czasem nawet na kilku pokoleniach wnoszą cudowną rodzinną atmosferę i oryginalny smak.

Podczas świątecznego gotowania pomocny jak zawsze okaże się porządek w miejscu pracy. Niepotrzebne bądź brudne naczynia i akcesoria kuchenne na bieżąco chowajmy do zmywarki i szafek. Podobnie z produktami spożywczymi. Niewykorzystane powinny od razu zawędrować do lodówki oraz odpowiednich szafek. Dzięki temu zyskamy przestrzeń i czas, który przecież wolimy spędzić przy świątecznym stole, a nie w kuchni.

Centralnym miejscem naszych świątecznych spotkań jest oczywiście stół. Świąteczne dekoracje są równie istotne co smak potraw. Polecamy klasyczną białą zastawę, która doskonale skomponuje się z bożonarodzeniowymi detalami, na przykład pachnącymi gałązkami świerku czy bombkami w klasycznych świątecznych odcieniach (złotym, srebrnym, czerwonym). Doskonałą dekoracją świątecznego stołu będą także oryginalne ciasteczka w kształcie zimowego bałwanka, choinki, gwiazdek albo zwierząt.

Akcesoria do ich przygotowania możemy zakupić w salonach Empik. W skład kolekcji Empiku „Czas wypieków” wchodzą świąteczne akcesoria do pieczenia. Znajdziemy wśród nich: kolorowe fartuszki z motywami świątecznymi, rękawice i łapki kuchenne, przydatne przyborniki kuchenne – mata do makaronów, separator do jajek, łyżka do miodu, trzepaczka, dziadek do orzechów, młynek do orzechów, wałek, foremki na muffiny, patera, szpryca oraz praktyczne pojemniki. Kolekcja zawiera także bogaty zestaw foremek do ciastek o różnych, kojarzących się ze świętami kształtach.

Kolekcja „Czas wypieków” jest dostępna w wybranych salonach Empik.