poniedziałek, 28 październik 2013 16:06

Kilka porad na spokojny sen

O tym, że właściwy sen ma ogromne znaczenie dla ludzkiego układu nerwowego, a jego brak prowadzi do bardzo szkodliwych skutków, wiemy od dawna. Deficyt snu powoduje ciągłe poczucie zmęczenia i skutecznie utrudnia nasze codzienne aktywności. Jak tego uniknąć?

Prowadząc zdrowy tryb życia, ale także dbając o estetykę naszej sypialni. Dla amatorów dobrego snu Empik przygotował kolekcję „Świat snu”.   

Są osoby, które potrafią zasnąć niezależnie od panującego hałasu czy też innych niesprzyjających warunków, są również tacy, którzy nie potrafią zmrużyć oka nawet w najwygodniejszej i cichej sypialni. 

Wiele zależy od nas samych

Jest wiele sposobów, metod i technik, które niwelują problemy z zasypianiem. Jedną z nich jest regularna aktywność fizyczna – pod warunkiem jednak, że zakończy się ona na ok. 4 godziny przed położeniem się do łóżka. Wysiłek fizyczny ułatwia zasypianie i powoduje, że sam proces snu jest głębszy i przynosi więcej odpoczynku. Nie bez wpływu na zdrowy sen jest odpowiednie odżywianie – trudno jest usnąć, kiedy organizm odczuwa głód lub trawi obfity posiłek. Maksymalnie na 3 godziny przed zaśnięciem warto zatem zjeść coś lekkiego. Należy również unikać alkoholu, który tylko pozornie ułatwia zasypanie. Pod wpływem substancji odurzających sen jest bowiem płytki i nie gwarantuje odpowiedniego wypoczynku, niezależnie od czasu jego trwania. 

Wzbogać swoją sypialnie

Dobrą metodą jest także rearanżacja sypialni, tak aby miejsce kojarzyło się niemal wyłącznie ze snem. Warto zadbać o podniesienie komfortu w tym pomieszczeniu, dzięki temu zasypianie stanie się bardziej naturalne. 

Dla śpiochów, ale też po prostu amatorów wygody i estetyki w sypialni, Empik przygotował kolekcję „Świat Snów”. Charakteryzują ją naturalne, stonowane wzornictwo oraz zrównoważone barwy: bieli, beżu i grafitu. W ramach kolekcji ukazały się: eleganckie świeczniki, świece zapachowe, poduszki, kapcie, a także modne obrazy z sentencjami, które wprowadzą w dobry nastrój każdego poranka.

Kolekcja jest dostępna we wszystkich salonach Empik i na Empik.com. 

© 2013-2020 by SN2.EU