środa, 10 lipiec 2013 18:10

Drogocenne futro sobola. +Video

Drogie Panie – która z Was chociaż przez chwilę nie marzyła o mięciutkim futrze z sobola? A może używacie specjalistycznych, profesjonalnych pędzli do makijażu z futra tego stworzenia? Jeśli tak, to miło by było, abyście poznały bliżej te stworzonko. W końcu... skoro jest takie przyjemne w dotyku, to może da się udomowić?
Rozpoznawalność zwierza
Soból jest średniej wielkości ssakiem z rodziny łasicowatych. Jego długość ciała sięga do 60 cm. Jego futro znają panie na całym świecie – jest gęste, jedwabiste o zmiennym ubarwieniu – od żółtawo-brązowego do bardzo ciemnego.

Gdzie i kiedy spotkać?
Sobole zamieszkują górzyste lasy Azji (od Uralu po Kamczatkę) oraz północne Chiny czy Półwysep Koreański.

Pora obiadowa
Czym żywi się soból? Jako, że jest drapieżnikiem, gustuje on w drobnych ssakach i ptakach, jednakże nie pogardzi również owadami, jagodami czy nasionami.

Ciekawości z kości
Sobole są zaliczane do gatunków zagrożonych, głównie z powodu polowań na te stwory w celu pozyskiwania futra. Nic dziwnego – dzięki jego wyjątkowej miękkości, można je powszechnie stosować: w malarstwie, włókiennictwie czy kosmetyce. Ze względu na mocno zmniejszoną populację tych stworzeń, w Rosji w 1917 został otwarty państwowy rezerwat przyrody – Rezerwat Barguziński.

Wyświetlony 1855 razy

Media

© 2013-2020 by SN2.EU