poniedziałek, 11 czerwiec 2012 21:01

Marzą Ci się wakacje w domku na drzewie albo indiańskim tipi?

Serwis Airbnb, który umożliwia wynajęcie nietypowych zakwaterowań na całym świecie jest od niedawna dostępny w polskiej wersji. Oprócz tipi i domków na drzewie można wynająć nawet igloo, zamek czy prywatną wyspę! A co byś powiedział na dwa tygodnie z żyrafą w przydomowym ogródku zamiast swojego ulubionego czworonoga? Oczywiście oprócz tak nietypowych ofert w serwisie można wynająć najzwyklejsze mieszkania bezpośrednio od lokalnych mieszkańców na całym świecie, aby chłonąć lokalną kulturę
i zwyczaje bezpośrednio ze źródła.

Z drugiej strony w podobny sposób możemy zaoferować swoje mieszkanie gościom z różnych zakątków świata, wzbogacając swój domowy budżet. Chętnych nie brakuje, bo serwis odnotował olbrzymi wzrost zainteresowania w Polsce w związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Szacunki wskazują, że w tym czasie Polskę może odwiedzić nawet milion kibiców z różnych krajów. Właśnie dlatego zapotrzebowanie na usługi Airbnb bije obecnie rekordy a Polska stała się najszybciej rosnącym rynkiem w serwisie.

Aby ułatwić znalezienie swojego wymarzonego lokum na wakacje wśród 150 tysięcy innych ofert, w serwisie są dostępne listy najciekawszych miejsc w poszczególnych miastach i krajach. Największym zainteresowaniem cieszą się aktualnie Nowy Jork i Paryż. W każdym ze 192 krajów obecnych w serwisie bez trudu można znaleźć oferty
w dowolnym przedziale cenowym, wybierając między całymi mieszkaniami, pojedynczymi pokojami czy pokojami współdzielonymi z właścicielem, czyli po prostu wolną kanapą.

Choć większość użytkowników Airbnb szuka ofert w dużych miastach, chętnych na wynajem latarni morskiej czy przerobionego na przytulny domek irlandzkiego kościółka nie brakuje, a rekordy popularności bije zlokalizowany na kalifornijskim wybrzeżu domek na drzewie zwany Mushroom Dome, który można wynająć za 345zl za noc.

© 2013-2020 by SN2.EU