wtorek, listopad 28, 2023
wtorek, 07 czerwiec 2011 14:16

"Polska Wita" latem

Morze, jeziora, góry, niziny, trochę historii i ciekawostek, znane twarze i dużo inspiracji. To wszystko znajdziecie w najnowszym 24. numerze magazynu „Polska Wita”. Dzięki niemu odkryjcie Polskę na nowo!
Czerwcowo-lipcowy numer magazynu „Polska Wita” jest pełen pomysłów na zbliżające się wakacje. Autorzy wydania zachęcają do spędzenia urlopu w Polsce - od Bałtyku po Tatry.

Nad wodę zaprasza czytelników Mateusz Kusznierewicz. Jego żeglarskie opowieści z pewnością zachęcą nawet największych oportunistów. Również bardzo ciekawą przygodę oferuje nam Marcin Jamkowski, autor książki „Duchy z głębin Bałtyku. Steuben, Gustloff, Goya”. Z pewnością godne polecenia jest też Podlasie. Zdjęcia bajecznych widoków kolorowych pól, dziewiczej przyrody, kameralnych miasteczek i zabytkowych zakątków uraczą czytelnika najnowszego numeru magazynu.

Udając się na południe Polski warto pojechać do Jaworza. Znajdziemy tam perełkę baroku, niezwykle piękny, ostatni zachowany Kościół Pokoju – pomnik upamiętniający traktat westfalski z 1648 roku! Z kolei o zaczarowanym Krakowie znakomicie opowiada jego rodowita mieszkanka – Anna Dymna. Choć urodzona w Legnicy, jej serce należy do stolicy małopolski. Jak sama przyznaje – zna każdy zaułek tego pięknego miasta. Opowieść jest spacerem po  najbardziej urokliwych zakątkach Krakowa, nie odkrytych i magicznych miejscach, których nie znajdziemy w przewodnikach.

Z okazji nadchodzących wakacji w dziale „Moto-turystyka” czeka na czytelników test samochodów idealnych na wakacyjne bezdroża. Autorzy dokonali zestawienia najciekawszych SUV-ów na rynku. Można też cofnąć się w czasie i powspominać z Pawłem Wrońskim legendarnego „Malucha”, który właśnie obchodzi swój jubileusz.  O jego różnych wcieleniach, a także innych ciekawych tematach przeczytacie w czerwcowo-lipcowym numerze „Polska Wita”.

„Polska Wita”to dwumiesięcznik dla osób aktywnych, które chcą dzielić się z innymi tym, co w Polsce kochają najbardziej. Magazyn tworzony jest przez czytelników z nadsyłanych przez nich historii i zdjęć, które pokazują Polskę w sposób bardzo osobisty i emocjonalny. Zawiera także ciekawe artykuły profesjonalnych dziennikarzy, którzy pokazują nieznaną Polskę, proponują ciekawe sposoby na spędzenie wolnego czasu, podpowiadają, gdzie warto pojechać i co zobaczyć. Na łamach magazynu o swoich ukochanych miejscach w Polsce opowiadają również znane osoby. Magazyn „Polska Wita” to miejsca, ludzie, tradycje i inspiracje.

Polska Wita” jest również dostępna w Internecie. Pod adresem www.polskawita.pl znajduje się serwis społecznościowy dla miłośników podróży po Polsce.

Wydawcą magazynu „Polska Wita” jest wydawnictwo Reader’s Digest.