poniedziałek, 15 styczeń 2018 17:55

Co robić zimą w Pieninach?

Pieniny, czyli pasmo górskie w łańcuchu Karpat to znany cel wakacyjnych wyjazdów m.in. w czasie lata. Stwarzają one doskonałe warunki do uprawiania pieszych wędrówek. Niemniej zimą również nie sposób się nudzić w Pieninach. Co warto zobaczyć i jakie atrakcje dla turystów zaplanowali mieszkańcy tych okolic?

 

Co zwiedzać i co robić w Pieninach zimą?

Właściwie o każdej porze roku w Pieninach dostępnych jest wiele atrakcji do zobaczenia i skorzystania. Niższe temperatury powietrza nie są przeszkodą w uprawianiu turystyki pieszej, zwłaszcza że szlaki są raczej czynne, ze względu na łagodność wzniesień. Wędrówka po ośnieżonych terenach ma w sobie wiele uroku i nie powinna sprawiać problemów, nawet niedoświadczonym turystom, zakładając, że właściwie przygotują swój strój i wyposażenie do zimowych warunków atmosferycznych. Obowiązkowo trzeba zabrać ze sobą dobre buty na śnieg i lód. W niektórych rejonach mogą zdarzyć się bardziej strome i śliskie podejścia. 

Narciarstwo w Pieninach

O ile Białka i Bukowina w Tatrach to pewniak, jeśli chodzi o wyjazdy narciarskie, Pieniny są mniej popularnym kierunkiem, a szkoda, ponieważ znajdują się tu bardzo dobre stacje narciarskie i świetnie przygotowane stoki. Najbardziej znana stacja mieści się w Palenicy, gdzie co roku przyjeżdża wielu turystów, nie tylko z Polski, ale i zza granicy. To nowoczesny kompleks tras narciarskich o różnym poziomie trudności. Znajdują się tu wyciągi orczykowe, jak i do snowboardu oraz czteroosobowa kolej linowa.  Zimą uruchamiane są wyciągi na Polanę sosny, czy Czorsztyński. 

Kuligi i biegi narciarskie

Jeśli nie jeździmy na nartach, a turystyka piesza jest dla nas bardzo męcząca, atrakcją w Pieninach w czasie zimy może być kulig. Sanie zaprzężone w konie dostarczają turystom wielu niezapomnianych wrażeń. Dodatkową atrakcję może stanowić wspólne ognisko, czy słuchanie góralskiej muzyki. Kuligi w nocy, z pochodniami, są organizowane w iście bajkowej atmosferze.

W Pieninach nie brakuje miejsc i tras, na których można biegać na nartach biegowych. Z tych rejonów jest już niedaleko do wspominanej Białki i Bukowiny Tatrzańskiej, a tam czekają na turystów gorące źródła - termy, aquaparki, uroki Zakopanego i okolicznych stacji narciarskich. Warto więc już dziś rezerwować miejsca noclegowe na zimę w Pieninach, np. na stronie www.willamagiera.pl.

Wyświetlony 1462 razy
© 2013-2020 by SN2.EU