wtorek, 20 sierpień 2013 16:40

Już we wrześniu Sobienie PGA Polska Championship

W dniach 1-4 września odbędzie się Turniej Sobienie PGA Polska Championship, podsumowujący cykl tegorocznych zawodów rozgrywanych na polach golfowych w kraju. To najbardziej prestiżowe spotkanie dla polskich zawodowców w tym sezonie. Organizatorem turnieju jest PGA Polska, stowarzyszenie instruktorów i zawodowych graczy oraz Sobienie Królewskie Golf & Country Club, pole golfowe klasy

mistrzowskiej. Udział w turnieju zapowiedzieli Mariusz Czerkawski i Jerzy Dudek.

Zawody Sobienie PGA Polska Championship jest ukoronowaniem cyklu turniejów, jakie w tym roku udało się zorganizować PGA Polska wraz z klubami golfowymi. To 3 dni rozgrywek dla zawodowców, zmagających się o najwyższą łączną pulę nagród w tym sezonie – 50 000 złotych.

Obecnie na liście startowej figuruje czołówka zawodników – m.in. Maksymilian Sałuda, Peter Bronson, Martyn Proctor, Kuba Ossowski i Brian Messing. W zawodach wezmą udział także panie m.in. Martyna Mierzwa, najlepsza polska zawodowa golfistka, a swoją obecność wstępnie potwierdziły gwiazdy polskiego sportu – Mariusz Czerkawski i Jerzy Dudek.

Zawody Sobienie PGA Polska Championship to jedno z największych wydarzeń tego sezonu, a także najbardziej niespodziewany turniej na mapie imprez golfowych w Polsce – mówi Adam Mitukiewicz, dyrektor turnieju oraz head professional i dyrektor sportowy Sobieni Królewskich. W poniedziałek 2 września, odbędzie się start turnieju dla zawodowców, a we wtorek wieczorem, po rozegranej drugiej rundzie, poznamy listę finałową. W środę zawodnicy zmierzą się w ostatecznej rundzie. Zwieńczeniem Sobienie PGA Polska Championship będzie ceremonia wręczenia nagród. Zawody będą wyjątkowe pod wieloma względami - w niedzielę 3-dniowe rozgrywki dla zawodowców zainauguruje Pro-Am, a Otwarte Mistrzostwa Polski Longest Drive wyłonią mistrzów Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych - dodaje.

Turniej Sobienie PGA Polska Championship zostanie rozegrany w formacie strokeplay brutto na 54 dołkach. Zgłoszenia zawodników przyjmowane są do 30 sierpnia wyłącznie w oparciu o formularz rejestracyjny na stronie organizatora.

W niedzielę uczestnicy rozegrają kilka dodatkowych konkursów. Turniej rozpocznie się pro-amem dla zawodowców i amatorów, któremu będzie towarzyszył wypełniony atrakcjami piknik dla gości. Warto przypomnieć, że drużyna w Pro-Amie składa się z minimum 2, a maksimum 3 amatorów i 1 PRO, a w rozgrywkach zostaną nagrodzone 3 najlepsze zespoły.

Podczas PRO-JUNIOR Challange młodość zmierzy się z doświadczeniem. Najlepsi juniorzy Akademii Golfa Sobienie oraz zaproszeni zawodowcy rozegrają kilka pokazowych dołków na akademii Golfa PAR 3. W rozgrywkach wystąpi nadzieja polskiego golfa Alejandro Pedryc Ganko. Młody golfista w lipcu br. zdobył tytuł wicemistrza Austrii juniorów do lat 12, a w czerwcu zajął chlubne 13. miejsce w prestiżowym turnieju U.S. Kids Golf European Championship w Szkocji.

W niedzielę, po sobotnich eliminacjach, golfiści będą mogli wziąć udział w Otwartych Mistrzostwach Polski Longest Drive pod patronatem Polskiego Związku Golfa. Amatorzy, jak i gracze zawodowi biorący udział w tej konkurencji klasyfikowani będą w dziewięciu kategoriach. Podczas finału zawodnicy będą walczyć o to, kto pośle piłkę na największą odległość na fairway 18 dołka. Te spektakularne rozgrywki zawsze budzą ogromne emocje. Zapisy uczestników prowadzone będą wyłącznie w recepcji pola golfowego Sobienie Królewskie, nie wcześniej niż w sobotę 31 sierpnia.

Sobienie PGA Championship to również zbiórka pieniędzy na charytatywnym Nearest to the Pin. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz fundacji Dr Clown.

Dodatkową atrakcją turnieju jest konkurs Skin Eliminator, w którym golfiści będą mogli rozgrywać pokazowe dołki. Za wygranie każdego z nich przygotowano nagrody pieniężne.

Zapisy i szczegóły na http://pgachampionship.pl/ oraz http://golf.sobieniekrolewskie.pl/

© 2013-2020 by SN2.EU