sobota, maj 25, 2024
poniedziałek, 30 marzec 2020 17:24

TOP 5 miejsc na zwiedzanie w pobliżu Ustronia

Zwiedzanie Ustronia Zwiedzanie Ustronia

Zarówno Ustroń, jak również jego okolice, mają wiele do zaoferowania przyjezdnym. Nie brakuje tam atrakcji, które można dostosować do każdej grupy wiekowej. Niezależnie od preferencji wszyscy turyści znajdą dla siebie coś ciekawego.

 

Ustroń atrakcje – co ciekawego czeka tam na turystów?

Miejscowość Ustroń ma wiele do zaoferowania turystom. Z pewnością warto odwiedzić Rdzawe Diamenty - Muzeum Motocykli. Atrakcją jest Kolej Liniowa Palenica. Podobnie jak Kolej Linowa Czantoria. Dla miłośników adrenaliny we krwi godny polecenia jest Saneczkowy rollercoaster latem i zimą. Warto pospacerować po Leśnym Kościele przez uzdrowiskową dzielnicę Zawodzie na Równicę. Ze swojej mocy leczniczej słynie Źródło Karola w Ustroniu. Na Zawodziu mieści się też Leśny Park Niespodzianek, gdzie możliwe jest nie tylko podziwianie pięknych zwierząt, ale też dotykanie ich. Do jednych z najciekawszych atrakcji w Ustroniu zaliczyć można Extreme Park, Świat Zabaw "Figle Migle i Jaskinię Solno - Jodową"GALOS".

Jeśli chodzi o ciekawe atrakcje turystyczne w okolicy Ustronia, to warto wybrać się do następujących miejscowości: Wisła, Szczyrk, Istebna, Brenna i Górki Małe. Będąc w Wiśle, godne uwagi są m.in. Muzeum Narciarstwa, Skocznia narciarska im. Adama Małysza, Zameczek myśliwski Habsburgów. Z kolei w Istebnej interesujące są Muzeum Koronki - Izba Pamięci Marii Gwarek, Muzeum Na Grapie, Izba Pamięci Jerzego Kukuczki. Szczyrk znany jest z takich atrakcji jak Skrzyczne - najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego, Sanktuarium Świętego Jakuba w Szczyrku, Beskidzka Galeria Sztuki, Wyciąg Narciarski Harnaś i wiele więcej.


Ustroń co robić, gdzie nocować?

Jeśli ktoś szuka nieprzeciętnego miejsca noclegowego, będą w Ustroniu, warto wybrać się do Hotelu Belweder. To właśnie tam można komfortowo wypocząć w górach, korzystając z bogatej oferty Wellness & SPA. To właśnie tutaj można zachwycać się naturą Beskidów o każdej porze roku. Obiekt mieści się w zacisznym miejscu, co pozwala na odpoczynek od zgiełku miejskiego. Można liczyć na strefę relaksu i rozrywki – bilard, Night Club. Jest to świetny punkt, od którego można rozpocząć zwiedzanie Ustronia i okolic. Goście hotelowi mają okazję do zrelaksowania się w strefie SPA, mogą podziwiać piękne krajobrazy górskie, zbliżyć się do natury, uczęszczać na piesze wędrówki, uprawiać sporty. Liczne stacje narciarskie w pobliżu to prawdziwy raj dla miłośników aktywnego wypoczynku. W Ustroniu i w okolicach kwitnie turystyka górska, narciarka i rowerowa. Nie brakuje oznakowanych szklaków turystycznych o zróżnicowanym poziomie trudności. Zregenerować siły można w uzdrowisku w sezonie zimowym.

Media