czwartek, kwiecień 18, 2024
poniedziałek, 30 marzec 2020 17:14

TOP 5 miejsc we Wrocławiu

Pałac Karbielowice Pałac Karbielowice

Wrocław jest stolicą Dolnego Śląska i jednym z najpopularniejszych miast w Polsce. Wrocław atrakcje turystyczne oferuje niemal na każdym kroku, warto więc przed wyjazdem zapoznać się z najciekawszymi z nich i dobrze zaplanować podróż.

TOP 5 miejsc we Wrocławiu


Jak już wcześniej wspomniano Wrocław atrakcje posiada niemal na każdym zaułku. Na pytanie Wrocław co robić i co zobaczyć postaramy odpowiedzieć się w krótkim artykule i przedstawimy pięć najciekawszych miejsc wartych zobaczenia, które bez wątpienia zostaną w pamięci na długo.

1. Wrocławskie ZOO


Wrocławski Ogród Zoologiczny jest to piąte najchętniej odwiedzane ZOO w Europie. Założony został już w 1865 roku. Posiada on około 14 000 zwierząt. Średnio dziennie obiekt ten odwiedza około 28 300 osób. Cały teren zajmuje 33ha dzięki czemu zwierzęta mają wymaganą do życia przestrzeń, a jednocześnie turyści nie muszą przemierzać ogromnych odległości pomiędzy stanowiskami.

2. Afrykarium


W 2014 roku otwarto we Wrocławskim ZOO pierwsze w Polsce Afrykarium. W kompleksie można podziwiać wodne ekosystemy oraz lądowe fauny Afryki. Cały kompleks podzielony jest na 5 części, po zwiedzeniu których bardzo dużo dowiemy się na temat Afryki.

3. Starówka Wrocławska


Wrocław posiada również jedną z najpiękniejszych w Europie starówek. Jej centralnym punktem jest Główny Rynek otoczony barokowymi kamienicami i Ratuszem w centralnej części. W obrębie starówki znajduje się również Plac Solny z Kościołem Św. Elżbiety, na którym znajduje się warta odwiedzenia wieża widokowa.

4. Krasnale Wrocławskie


Nie jest to jednak atrakcja, a całe mnóstwo. Na wielu ulicach Wrocławia można znaleźć małe krasnale. Na początku 2020 roku było ich aż 382, a ich liczba stale się zwiększa. Jest to bez wątpienia jeden z symboli Stolicy Dolnego Śląska. Podczas spacerowania ulicami tego wyjątkowego miasta bez wątpienia spotkamy niejednego małego ludzika.

5. Ostrów Tumski


Ostrów Tumski jest to najstarsza zabytkowa część Wrocławia. Znajduje się w niej wiele zabytków i muzeów. Można tutaj poczuć wyjątkowy klimat miasta. Tworzą go np. latarnie gazowe, które są zapalane przez latarnika.

Gdzie spać we Wrocławiu?


Jeśli zdecydujemy się na przyjazd do Wrocławia na kilka dni, warto wybrać nocleg w Pałacu Korbielowice. Jest to wyjątkowe miejsce niedaleko Wrocławia. Hotel znajduje się w historycznym pałacu i pozwala odetchnąć od zgiełku dużego miasta. Otoczenie natury sprawia, że pobyt w tym miejscu będzie bez wątpienia niezapomniany bez wątpienia czy podróżujemy sami, z drugą połówką, rodziną czy znajomymi.

Media