niedziela, 26 maj 2019 14:40

Wycieczka szkolna z biurem podróży to świetny pomysł!

Wycieczki szkolne to zawsze duże przeżycie dla dzieci, które się na nie wybierają. Jest to okazja do świetnej zabawy, poznania nowych miejsc, ale i lepszego poznania się w innej sytuacji niż siedzenie w szkolnej ławce.

 

Z drugiej strony jest to też duże wyzwanie organizacyjne dla nauczycieli, szczególnie jeśli są to wycieczki szkolne 2 dniowe lub dłuższe. Nauczyciele mogą samodzielnie zorganizować wycieczkę, ale dużym ułatwieniem dla nich będzie skorzystanie z profesjonalnych usług biura podróży, które specjalizuje się właśnie w organizowaniu wycieczek dla dzieci w wieku szkolnym.

Pomysły na wycieczki szkolne – gdzie wybrać się z dziećmi na wycieczkę?

Wycieczki szkolne jednodniowe czy wycieczki szkolne kilkudniowe powinny przede wszystkim być dostosowane programowo do potrzeb dzieci. Dla najmłodszych dzieci z klas I-III odpowiednie będą krótkie wycieczki w miejsca położone stosunkowo blisko miejsca zamieszkania. Pozwoli to na zobaczenie ciekawych atrakcji położonych w okolicy, sprawi uczniom wielką frajdę, a także nie znuży ich. Starsze dzieci chętnie wezmą udział w dłuższych wycieczkach objazdowych, które trwają kilka dni. W najstarszych klasach szkoły podstawowej i w szkołach średnich można zdecydować się na wycieczkę zagraniczną z uczniami.

A jaki powinien być temat przewodni wycieczki? Tutaj inspiracji może być wiele, ale też warto pamiętać, aby były dostosowane do wieku dziecka. Wycieczka tematycznie może nawiązywać do tematów poruszanych aktualnie na lekcji lub pokazywać warte zobaczenia miejsca o znaczeniu kulturowym lub historycznym w danym regionie.

Bezpieczna wycieczka szkolna – o czym pamiętać?

Oprócz atrakcji na wycieczce szkolnej należy zapewnić dzieciom przede wszystkim bezpieczeństwo, zarówno w czasie drogi jak i na miejscu. Jest to dużo spraw formalnych, w których załatwianiu pomóc może profesjonalne biuro podróży, jak np. Biuro Podróży Turio. W takich miejscach pracują przeszkoleni odpowiednio specjaliści, którzy swoje propozycje dostosowują nie tylko do potrzeb dzieci, ale także do wszelkich rozporządzeń, w których zawarte są wymogi związane z organizacją wycieczek szkolnych.

© 2013-2020 by SN2.EU