czwartek, 30 maj 2019 19:48

Jakie są najlepsze atrakcje w Sopocie

Najlepsze atrakcje w Sopocie Najlepsze atrakcje w Sopocie

Sopot miasto w północnej Polsce, jeden z największych kurortów morskich. Miejsce przyjazdu nie tylko polskich, ale także zagranicznych turystów.

 Nadmorskie plaże to nie wszystko, warto odwiedzić inne, ciekawe miejsca. Przedstawiamy najlepsze atrakcje w Sopocie wg. naszej subiektywnej opinii.

1. Opera Leśna

Numerem jeden, oczywiście Opera Leśna. Z czego słynie ta znana nazwa? Jest to amfiteatr leśny zajmujący powierzchnię około 4 ha. Swoje otwarcie datuje na rok 1909. Wspaniała akustyka, to jedna z zalet tak dostojnego miejsca. Świetna lokalizacja, niesamowite koncerty, niezapomniane wrażenia.

2. Molo im. Jana Pawła II

Numerem drugim na niewielkiej liście jest Molo. Bliski kontakt z Morzem Bałtyckim umożliwił budowę najdłuższego deptaku. Część spacerowa mierzy długość 511, 5m, zdecydowana większość wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej.

3. Latarnia Morska (Światło Nawigacyjne)

Największy, najbardziej atrakcyjny znak każdego nadmorskiego miasta. Spacerując uliczkami Sopotu nie można ominąć nadal działającej latarni morskiej. Każdy turysta jeśli tylko wyrazi chęć może zwiedzić obiekt. Obecnie światło ma zasięg nominalny 7 mil morskich i formalnie nie jest już zaliczane do latarni morskich, jednakże nadal nazwa pozostaje w użyciu.

4. Plaża

Sopot to nie tylko morze, latarnia, Opera Leśna, to także ogromna plaża. Sezon turystyczny swój szczyt osiąga w miesiącach czerwiec-sierpień. Całe tłumy turystów zasiedlają piękne plaże, zażywają kąpieli i korzystają z promieni słońca.

5. Zakład Balneologiczny

Każdy kto zwiedzi sopockie Molo powinien zajrzeć do Zakładu Balneologiczego. Obiekt znajduje się na terenie Pomorskiego Centrum Reumatoidalnego, ma charakter uzdrowiskowy, można skorzystać z wielu zabiegów w tych z kąpieli solankowych, krioterapii, kinezyterapii, balneoterapii oraz hydroterapii. Każdy zainteresowany odnajdzie coś dla siebie, kilka zabiegów na pewno poprawi kondycję naszego zmęczonego ciała.

6. Fontanna

Sopot jest miastem o klasie uzdrowiskowej, co za tym idzie nie może zabraknąć miejsc, z których wypływa woda solankowa. Grzybek inhalacyjny zlokalizowany na szczycie fontanny turyści mogą odnaleźć w Parku Marii i Lecha Kaczyńskich, wokół ławki, które zachęcają do wypoczynku. Woda pompowana jest ze Zdroju Św. Wojciecha w Sopocie. Dla ciekawskich skład wody: solanka (4. 4%), bromkowa, jodkowa.

7. Trójmiejski Park Krajobrazowy

Na koniec coś dla miłośników natury. Trójmiejski Park Krajobrazowy zajmuje powierzchnię około 20000ha. Zdecydowaną większość stanowią gospodarcze lasy. Teren porastają rzadkie gatunki roślin jak: manna gajowa, poryblin kolczasty, przetacznik górski i kilka innych, jednakże rośliny to nie wszystko, na terenie parku można napotkać na zwierzęta żubry, dziki, sarny, łosie, borsuki, lisy i inne. Dla zainteresowanych, turyści moa odnaleźć miejsce zadumy, sanktuarium Męki Pańskiej, zabytkowa Kalwaria Wejherowska.

Zapewne każdy już wie, dlaczego warto odwiedzić to wspaniałe miasto. Morze to nie wszystko, szeroka oferta innych atrakcji przyciąga wielu zainteresowanych.

© 2013-2020 by SN2.EU