wtorek, kwiecień 16, 2024
poniedziałek, 31 lipiec 2017 08:00

W krainie uśmiechniętych Malgaszy

Słońce, plaża, tropikalne klimaty… Kto o nich nie marzy? Szczególnie gdy wakacje w pełni. Pragniesz jechać na urlop pełen wrażeń, ale nadal nie wiesz, jaki kierunek obrać. My natomiast wiemy! Szykuj mapę, słomiany kapelusz, wygodne buty, plecak na drogę. Obiecujemy pełne wrażeń zwiedzanie, gdzie odkrywanie egzotycznej fauny i flory miesza się z kolorowymi i charakterystycznymi widokami.

 

Wyruszymy w niezapomnianą podróż… cel – południowo-wschodnie wybrzeże Afryki, tuż w zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Lecimy na Madagaskar. Będziemy stacjonować w jej południowej części, po drodze odkrywając niezapomniane widoki. Pokażemy Ci krajobrazy pól ryżowych, zielonych wzgórz i lokalnych wiosek z plemienia Merina. Małe, pokolonialne miasteczko Antsirabe zauroczy Cię różnobarwnymi rikszami, źródłami termalnymi oraz turkusowym jeziorem. Na mapie zaznaczyliśmy również takie miejscowości jak Ambositra, Ranomafana czy Ambalavao. Dotrzemy do źródła ręcznie wykonywanych z drewna skrzyneczek, figur i moździerzy. Znajdziemy się w lesie deszczowym, poznamy smak regionalnych owoców. W miasteczku Ranomafana odkryjemy Park Narodowy, w którym spotkamy lemury, kolorowe żaby i kameleony. W drodze do kolejnych punktów, oznaczonych na mapie, zasmakujemy w malgaskich winach i poznamy tradycyjną metodę ręcznie wyrabianego papieru, który zdobiony subtelnymi kwiatami, wywodzi się z XVI wieku.

Kolejnym celem okaże się aktywne zwiedzanie masywu górskiego Andringitra, przeplecione z obozowym klimatem nocowania w namiotach. Zwiedzimy również kanion Isalo, który słynie z przyrodniczego piękna – to największy park krajobrazowy na Madagaskarze. Znajdziemy również czas na odpoczynek na plaży, udając się do Ifaty – uroczej wioski położonej na wybrzeżu. Odkryjemy tajemniczą moc baśniowych baobabów butelkowych, przy okazji podziwiając ciekawe życie żółwi. Jeżeli to jeszcze mało, postanowiliśmy w nasz plan, wpleść możliwość poczucia prawdziwego malgaskiego życia. Najpierw udamy się na gwarne, pełne życia targowisko w Antanarivo, aby móc później odwiedzić wioski i sprawdzić, jak żyją tamtejsi. Poznamy ich szkoły, domowe zwyczaje. Od kuchni spotkamy się, z na co dzień żyjącymi tam, wolontariuszami, którzy chętnie pomagają w rozwoju codzienności mieszkańców.

Wycieczka na Madagaskar to niesamowite i pełne wrażeń doznanie. Jesteśmy Czajka Travei zapraszamy Cię na niezapomnianą przygodę!