poniedziałek, 13 maj 2019 14:38

Dlaczego warto pakować ozdobnie?

Opakowanie to czasem niedoceniony element prezentu. Zdarza się nam nie przywiązywać do niego wagi, bo przecież opakowania i tak się wyrzuca… To błąd. Czemu właściwie mogą służyć ozdobne opakowania?

Pierwsze wrażenie

Pięknie opakowany prezent, bez względu na to, co znajduje się w ozdobnym opakowaniu, przyjmowany jest lepiej.
Nawet, jeśli mówimy czasem, że liczy się zawartość i tak żywiej reagujemy na prezent opakowany wyjątkowo starannie i estetycznie. Z obserwacji wynika, że dotyczy to szczególnie kobiet.

Jak estetycznie opakować prezent?

Ozdobne opakowania są bardzo zróżnicowane, nie istnieje jeden uniwersalny wzór dla każdego prezentu.
Wszystko zależy od naszej pomysłowości i zdolności – zarówno plastycznych, jak i manualnych.
Na ozdobne opakowanie w wersji minimalistycznej, może się nadawać nawet zwykły arkusz szarego papieru i kawałek rafii, czy bawełnianej wstążki. Odpowiedni styl to podstawa i nie musi to być koniecznie styl glamour. Wiele zależy od tego, co chcemy podarować. Opakowanie w żadnym wypadku nie może przyćmiewać zawartości, ani sugerować, że w pudełku jest coś o znacznie większej wartości, niż jest w rzeczywistości. Wyjątek stanowić może zapakowanie dla kawału w pudełko po drogim smartfonie, czekoladki w kształcie serca, lub czegoś w tym rodzaju. Trudno tu jednak mówić o „ozdobie” w przypadku opakowania. Chodzi raczej o efekt uśmiechu na twarzy, pod warunkiem, że osoba obdarowywana posiada poczucie humoru właśnie w tym klimacie.

Jeśli wiesz, że nie poradzisz sobie sam

Gotowe opakowania ozdobne dostać można w większości sklepów papierniczych, kwiaciarni, czy sklepów z przedmiotami najczęściej kupowanymi na prezent. Wystarczy zapytać sprzedawcę i kłopot z głowy. Wiele sklepów oferuje jednak coś więcej – usługę ozdobnego pakowania. Zamawiając ją masz pewność, że prezent zostanie zapakowany w sposób adekwatny do zawartości, ale też ze opakowanie będzie naprawdę wyróżniać się estetyką.
Opakowania tworzone na zamówienie w specjalnych punktach usługowych, potrafią zrobić prawdziwą furorę – zwłaszcza pod choinką.

Wyświetlony 1017 razy
© 2013-2019 by SN2.EU