piątek, maj 24, 2024
niedziela, 20 maj 2018 22:40

"4 najbardziej absurdalne przepisy prawa na świecie"

Zaskakujące przepisy prawne można znaleźć w regulacjach obowiązujących w różnych krajach. Niektóre z nich są szokujące, a inne nawet śmieszne. W ramach dzisiejszego artykułu postanowiliśmy wyłonić 4 najciekawsze z nich.

 

1.Okazywanie czułości jest zakazane!

Kto by przypuszczał, że we Francji, uważanej za najbardziej romantyczne państwo na świecie, zakazane jest całowane się w pociągu. Trudno jednoznacznie stwierdzić, co ten przepis miał na celu. Mimo to, wybierając się z ukochaną osobą na wycieczkę do Francji, warto o tym pamiętać, aby nie wrócić z niej z nieprzyjemną niespodzianką w postaci np. mandatu

2.Poprawne przyklejane znaczków to obowiązek każdego obywatela

Brytyjskie prawo reguluje sposób przyklejana znaczków na kopertach i pocztówkach. Na szczęście nie chodzi tutaj o wszystkie znaczki, a jedyne o te, na których widnieje podobizna Królowej. Zakazane jest przyklejanie ich do góry nogami. Przepis ten ma na celu unormowane zasad dotyczących szeroko rozumianego szacunku dla władców.

3.Przemoc domowa niejedno ma imię

Co kraj to obyczaj. Również pod względem podejścia do równouprawnienia, instytucji małżeństwa, a także relacji damsko-męskich. Dla mieszkańców naszego kraju zaskakujące jest to, że w Arkansas dopuszczalne jest bicie żony. Ale uwaga… maksymalnie raz w miesiącu.

4.Nie każda forma uprawiania miłości jest dozwolona

Powszechnie wiadomo, że dbanie o atrakcyjne pożycie seksualne między małżonkami jest jednym z kluczowych fundamentów udanych związków. Większość z nas uważa, że rutyna zabija miłość, więc ciekawe co powiedzielibyście, jakbyście zamieszkali w stanie Waszyngton, gdzie można uprawiać sex wyłącznie w pozycji misjonarskiej?

Jak widać powyższe przykłady są na tyle zaskakujące, że wiele osób, które o nich nie wiedzą mogłyby popełnić wykroczenie. Na szczęście nawet w takim przypadku każdy dobry adwokat zajmujący się prawem karnym byłby w stanie podjąć skuteczną próbę obrony swojego klienta. Jeśli jesteś właśnie w takiej sytuacji i obawiasz się, że złamałeś jeden z absurdalnych przepisów prawa obowiązującego w danym państwie, to koniecznie skontaktuj się z doświadczoną kancelarią prawniczą. Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej www.kancelariabgb.pl.