czwartek, 10 maj 2018 10:15

Zespół czy DJ na wesele

Zastanawiając się nad wyborem oprawy muzycznej wiele młodych par staje przed dylematem, czy wybrać DJ-a, czy może jednak zdecydować się na zespół weselny. Tak naprawdę najważniejsze w tym wszystkim jest, żeby goście wyśmienicie się bawili, a oba te rozwiązania mają swoje zalety i wady. Przede wszystkim podstawowa różnica jest w sposobie grania muzyki w czasie przyjęcia weselnego.

W przypadku DJ-a będzie ona odtwarzana albo z płyt CD, albo bezpośrednio z komputera. Przeważnie DJ przyjeżdża na wesele z własnym sprzętem odtwarzającym i nagłośnieniowym, ale można też skorzystać z głośników, które znajdują się na wyposażeniu sali. Z kolei zespół na wesele to kilku muzyków z instrumentami, wśród których najczęściej będą spotykane syntezatory, gitary czy perkusja. Ale niektóre zespoły oferują znacznie więcej, nierzadko do usłyszenia będą też skrzypce, trąbki czy akordeon. Przy dobrym nagłośnieniu muzyka grana na żywo będzie tak samo dobrze słyszalna, a jednak wrażenia z niej są nieporównywalne do tej puszczanej z głośników.

 

Podstawowe różnice pomiędzy zespołem a DJ-em
Kolejne różnice pomiędzy DJ-em a zespołem weselnym jest dostępny repertuar. W pierwszym przypadku jest on praktycznie nieograniczony, gdyż można wcześniej ustalić dowolną listę piosenek i zostanie ona zagrana. W przypadku zespołów ich możliwości są ograniczone do kilkuset utworów, ale z reguły będą one w taki sposób dobrane, że bez większego problemu zaspokoją gusta wszystkich weselników. Wybierając, czy to DJ-a, czy orkiestrę, ważne jest, żeby umieli oni dopasować charakter muzyki do bawiących się gości. Kolejną istotną kwestią są koszty. Panuje powszechna opinia, że DJ będzie tańszym rozwiązaniem, ale nie jest to regułą. W przypadku zespołu duży wpływ na ostateczną cenę będzie miała ilość muzyków - zupełnie inaczej para młoda zostanie policzona przy trzech osobach, a inaczej przy sześciu. Ceny zespołów zaczynają się od półtora tysiąca do nawet kilku za całą noc, spory wpływ na to ma też popularność danej orkiestry. Zamówienie zespołu ma jeszcze tę jedną ważną zaletę, że muzycy mogą się przemieszczać z instrumentami w dowolne miejsce, towarzysząc młodej parze w różnych miejscach.

Wyświetlony 435 razy
© 2013-2019 by SN2.EU