piątek, 02 marzec 2018 13:08

Siłownie zewnętrze - czy to inwestycja finansowana przez urzędy?

W dzisiejszych czasach każdy wie już, czym jest siłownia zewnętrzna. To strefa zlokalizowana na świeżym powietrzu i wyposażona w specjalne urządzenia, do której każdy może przyjść, by poćwiczyć całkowicie za darmo. Kto jednak płaci za to wszystko? W jaki sposób miasta zdobywają pieniądze na budowę siłowni zewnętrznych?

 

 

Dofinansowania z Unii Europejskiej

Od kiedy Polska należy do Unii Europejskiej, jej rozwój przebiega dość płynnie i bardzo intensywnie. Unia Europejska gwarantuje bowiem należącym do niej państwom wiele ciekawych projektów, pomagając w ich realizacji (głównie pieniężnie). Ściśle łączy się to z siłowniami zewnętrznymi, które najczęściej są finansowane właśnie w ten sposób. Unia Europejska od paru lat systematycznie wypłaca władzom państw niemałe pieniądze, celem czego jest wykreowanie zielonych stref do ćwiczeń. Władze państwa, które chciałyby się ubiegać o takie dofinansowanie, powinny zainteresować się tematem specjalnych programów Unii Europejskiej.

 

 

Programy Unii Europejskiej

Siłownia na powietrzu może zostać wybudowana dzięki Regionalnym Programom Operacyjnym UE. Celem tych programów jest wsparcie województw bądź regionów oraz zagwarantowanie im stałego rozwoju. Oczywiście by cokolwiek mogło się rozwijać, należy w to zainwestować, dlatego Unia Europejska systematycznie stara się oferować swoim członkom kwoty pozwalające na realizację różnych planów. Jeżeli władze jakiegoś województwa, miasta czy regionu planują przygotować dla swoich mieszkańców nową inwestycję, muszą dołączyć do jednego z programów UE.

Wybór odpowiedniego programu

Jako że każdy program Unii Europejskiej ma nieco inne zasady, czasem ciężko jest wybrać ten najlepszy dla danej inwestycji. Na szczęście w podjęciu decyzji pomagają polskie firmy, które na co dzień zajmują się projektowaniem oraz budowaniem siłowni na powietrzu. Wystarczy się do nich zgłosić i porozmawiać z ich przedstawicielem, opowiadając o swoich planach. Wybór programu uzależniony będzie od miejsca, w którym planuje się taką siłownię utworzyć, oraz od posiadanych środków pieniężnych.

Otwarte Strefy Aktywności 

 

Jednym z najnowszych programów są Otwarte Strefy Aktywności. Program ma na celu rozwój infrastruktury sportowej i jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dofinansowanie może wynosić od 50 do 70% kwoty inwestycji. Pozostaje kwestia wykonawcy. Na stronie http://www.stameco.pl/otwarte-strefy-aktywnosci-osa,17.html producent siłowni zewnętrznych przedstawia dedykowaną projektowi ofertę, która obejmuje dwa warianty powstających inwestycji. Program skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego (gminy i powiaty), podmiotów posiadających osobowość prawną (np. stowarzyszenia, fundacje, spółdzielnie mieszkaniowe). Na pewno jest warty uwagi, a wszyscy zainteresowani inwestycją w zdrowy tryb życia mogą liczyć na nowe obiekty w obrębie zamieszkania.

Regiony, które zdecydowały się już sięgnąć po urządzenia siłowni zewnętrznych, są zachwycone ich efektywnością. Inne miasta czy województwa powinny pójść w ich ślady, tym bardziej, że nie musi je to wcale dużo kosztować. Wystarczy, że zainteresują się możliwością uzyskania dofinansowania, czyli sprawdzą programy Unii Europejskiej.

Wyświetlony 465 razy
© 2013-2019 by SN2.EU