wtorek, 23 styczeń 2018 11:53

Telewizja online – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Telewizja online, to rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa ilość osób. Skąd wynika rosnąca popularność telewizji internetowej? Z szeregu zalet, dzięki którym zwiększona zostaje wygoda oglądania i dostęp do kanałów telewizyjnych. Nie jest już obecnie do tego potrzebny telewizor.

 

Dlaczego warto jest wybrać telewizję online?

Sporym atutem telewizji online jest to, że do jej oglądania wystarczy komputer, laptop, tablet lub inne urządzenie mobilne z dostępem do Internetu. Telewizja online doskonale sprawdza się zatem wśród osób, które często podróżują lub też nie posiadają stałego miejsca zamieszkania (np. studentów lub osób pracujących, wynajmujących mieszkanie w innej miejscowości) i w związku z tym nie kupiły one telewizora. Po drugie, telewizja online nie podlega abonamentowi radiowo-telewizyjnemu.  W obliczu planowanych zmian w tym zakresie, proponowanych przez polski rząd, osoby, które nie płaciły dotychczas takiego abonamentu, będą mogły zaoszczędzić spore kwoty pieniędzy. Dla osób, które posiadają natomiast w domu telewizor, telewizja online może być sporym udogodnieniem w sytuacji, w której inni domownicy chcą w tym samym momencie oglądać inny kanał telewizyjny. Dzięki niej wszystkie zainteresowane osoby będą mogły się cieszyć oglądaniem wybranego przez siebie kanału telewizyjnego, bez zbędnych kłótni.

Jak uruchomić telewizję online?

Do oglądania telewizji online wymagane jest łącze internetowe ze stałym i stabilnym dostępem do Internetu. Operatorzy telewizji online określają zwykle wymagania co do przepustowości łącza. Np. firma Inea, posiadająca w swojej ofercie także usługi Internetu oraz telefonii, określiła, że do płynnego działania, telewizja online potrzebuje łącza o prędkości minimum 2 Mb/s. Oprócz tego, osoby korzystające z komputera lub laptopa powinny sprawdzić, czy mają zainstalowaną najnowszą wersję przeglądarki oraz najnowszą wersję plugina Adobe Flash Player lub Silverlight dedykowanego do konkretnej przeglądarki. Jeśli chodzi natomiast o urządzenia mobilne, należy zwykle pobrać specjalną aplikację mobilną. Gdy zostanie ona zainstalowana, wystarczy już tylko podać login oraz hasło i można już cieszyć się dostępem do telewizji online, niezależnie od swojej obecnej lokalizacji.

Telewizja online, a łączenie pakietów

Operatorzy telewizji i Internetu zwykle oferują promocje w zakresie zakupu dostępu do telewizji online. Jest to najczęściej spory rabat, ale równie często stanowi ona również po prostu gratis do określonego przez operatora pakietu. Dzięki temu osoba podpisująca umowę z danym operatorem nie musi szukać alternatyw u innych operatorów. Odpowiednio skonfigurowany Internet o dużej prędkości, zapewni bowiem swobodny dostęp do telewizji online na urządzeniach elektronicznych, z kolei telewizja cyfrowa pozwoli na oglądanie programów telewizyjnych przez innych domowników, za pośrednictwem zwykłego telewizora, a to wszystko będzie dostępne w atrakcyjnej cenie, przy jednej fakturze na miesiąc.

Wyświetlony 452 razy
© 2013-2019 by SN2.EU