czwartek, 27 czerwiec 2019 20:31

Muzyka elektroniczna a techno - w czym tkwi różnica?

Muzyka elektroniczna a techno Muzyka elektroniczna a techno

Zastanawiasz się, na czym polega muzyka elektroniczna? Chcesz poznać szereg informacji, które przybliżą Cię do odkrycia najważniejszych kwestii związanych z muzyką elektroniczną? Wiele osób – szczególnie tych, które same siebie nazywają muzycznymi laikami – używa terminów „techno” i „muzyka elektroniczna” wymiennie. To jednak duże uproszczenie – muzyka elektroniczna to niezwykle pojemne określenie, w ramach którego mieści się o wiele więcej gatunków, niż tylko techno. Czym więc charakteryzuje się muzyka elektroniczna w ogóle i jakie cechy charakterystyczne techno odróżniają je od innych gatunków electro?

A może chcesz poznać kilka innych rodzajów muzyki klubowej? Na przykład jeśli chcesz poznać tajniki i rodzaje muzyki klubowej, lub nieco bardziej skupić się na rodzajach techno to doskonale się składa. Stoisz przed doskonałą możliwością wyboru możliwie najlepszego rozwiązania.

Czym jest muzyka elektroniczna?

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad tym, jakie są gatunki muzyki klubowej to doskonale się składa. Jesteśmy fachowcami w tej dziedzinie i nie przebierając w słowach zamierzamy zaoferować Ci coś naprawdę interesującego. Dzięki nam, poznasz gatunki muzyki elektronicznej i zagłębisz się w samą muzykę elektroniczną po to, by na własnej skórze przekonać się o jej pięknie. Muzyka elektroniczna to – w największym skrócie – muzyka tworzona przy pomocy elektronicznego instrumentarium. Miejsce tradycyjnych instrumentów zajmują tu więc syntetyzatory i dźwięki generowane komputerowo.

Początków muzyki elektronicznej należy upatrywać w przemianach, jakie zaszły w muzyce rozrywkowej pod koniec lat 70. XX wieku. Ówczesna muzyka taneczna, ale też rockowe zespoły, chętnie eksperymentowały z instrumentami elektronicznymi. Triumfy święciły wówczas zespoły uważane za prawdziwych prekursorów elektroniki – niemiecki zespół Kraftwerk oraz japońska formacja Yellow Magic Orchestra.

Eksperymenty z elektronicznymi dźwiękami w znanych i lubianych już wcześniej gatunkach szybko przerodziły się w coś więcej. Początek lat 80. to narodziny klasycznych gatunków muzyki elektronicznej. Jednym z nich jest właśnie techno. Muzyka elektroniczna to rozwiązanie, które może przypodobać każdemu. Bez dwóch zdań jest to inspirujące rozwiązanie, które może Ci dać dużo rozrywki i odprężenia. Jeśli chcesz bliżej poznać muzykę techno, lub gatunki muzyki elektronicznej to doskonale się składa. Sprawdź, co przygotowali dla Ciebie twórcy. Każdy z nich, bez cienia wątpliwości zna się doskonale na tym co robi i chce w prosty sposób przekazać Ci swoją wizję świata. U nas możesz także zobaczyć kultowe albumy z muzyka elektroniczną.

Muzyka elektroniczna i klubowa

Muzyka elektroniczna i klubowa

Techno muzyka – krótka historia

Jak więc powstało techno? Skąd wziął się ten gatunek muzyki? Co zrobić gatunek muzyki, który pozwolił na rozrywkę wielu osobom? W wielu kręgach za jego „ojców” uważa się muzyków wywodzących się ze środowiska DJ’skiego w Detroit, które w połowie lat 80. opanowało tamtejszą scenę klubową. Warto wiedzieć, że właśnie z Detroit pochodzi też sama nazwa techno – wzięła się bowiem od tytułu kawałka „Techno City”, który w 1984 r. wylansował jeden z DJ’ów z Detroit, Juan Atkins. To on, wraz z Richardem „3070” Davisem oraz Johnem „Jon 5” Houselym, założył legendarną formację Cybotron, uważaną dzisiaj za pierwszy zespół techno w historii muzyki elektronicznej.

Historia techno jest długa i bardzo inspirująca. Niemniej jednak, nie jest to moment by rozkładać włos na czworo. Jedno jest pewne, pojawienie się muzyki techno spowodowało znaczący wzrost popularności wszystkich elementów związanych z tworzeniem muzyki oraz czerpania z niej radości. Choć wiele osób ma liczne kontrowersje z tematyką muzyki techno, nie oznacza to jednak, że nie jest to przydatny rodzaj muzyki. Gatunek techno, podobnie jak każdy inny gatunek zasługuje na odpowiednią uwagę, zaangażowanie i szacunek. Twórcy, jacy wykonują muzykę techno to pracowicie i zaangażowani w swoją pasję ludzie. Bez dwóch zdań, uporają się z każdym nawet najtrudniejszym i najbardziej wymagającym tematem, który pojawia się na drodze ich twórczości artystycznej. Stań się jednym z miłośników muzyki elektronicznej i odkryj w niej moc.

Techno muzyka

Techno muzyka - rodzaje i gatunki muzyki klubowej

Jak scharakteryzować techno?

Czym więc techno różni się od innych gatunków muzyki elektronicznej? Cechą charakterystyczną techno jest regularny, jednostajny rytm, zawsze utrzymany w metrum cztery czwarte. W utworach techno próżno szukać tradycyjnego instrumentarium – ich linia melodyczna opiera się niemal wyłącznie na dźwiękach syntetycznych bądź elektronicznie przetworzonych. To odróżnia techno np. od house’u, w którym często pojawiają się tematy zagrane na gitarze, skrzypcach czy pianinie. W swojej klasycznej wersji techno posiada bardzo szybkie tempo – to około 120-140 uderzeń na minutę. Co istotne, muzykę techno produkuje się zazwyczaj tak, by poszczególne kawałki można było łączyć ze sobą w prosty sposób. Dlatego też najczęściej są to utwory instrumentalne, bez partii wokalnych, często spotykanych w gatunkach takich jak house czy trance.

Dlaczego nazwa techno bywa więc utożsamiana z całością muzyki elektronicznej? To proste. To właśnie techno osiągnęło w muzyce rozrywkowej największą popularność ze wszystkich nurtów elektroniki. Co więcej, dało podwaliny wielu innym gatunkom, jak jungle, rave czy popularny w ostatnich latach dubstep.

Dlaczego techno jest tak bardzo popularne?

Jeśli do tej pory zastanawiasz się, dlaczego muzyka techno charakteryzuje się tak dużym poziomem popularności, to przybywamy z odsieczą, aby rozwiązać wszelkie wątpliwości jakie się pojawiają. Teraz osobiście możesz dołączyć do grona osób, które będą nie tylko słuchać tego wyjątkowego gatunku, ale również masz okazję zostać jednym z twórców, którzy utożsamiają się z gatunkiem, jakim jest muzyka elektroniczna w swojej twórczości.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej na temat muzyki techno lub poszerzyć swoje informacje na temat pozostałych gatunków i rodzajów muzyki to doskonale się składa. Znamy się na muzyce od podszewki i wiemy co możemy Ci polecić, abyś odprężył się i spędził dobry czas z odpowiednim podkładem muzycznym w tle. Zachęcamy do konwersacji i sprawdzenia swojej wiedzy na temat różnych gatunków muzycznych w wspólnej rozmowie z innymi internautami.

 

 

Wyświetlony 4362 razy
© 2013-2019 by SN2.EU