niedziela, czerwiec 16, 2024
czwartek, 15 styczeń 2015 11:55

Kolejna edycja Dni Australii we Wrocławiu już wkrótce!

Dni Australii  we Wrocławiu Dni Australii we Wrocławiu

Festiwal „Dni Australii” już niebawem zagości ponownie we Wrocławiu. Tym razem wyjdzie poza mury wrocławskiego Kina Nowe Horyzonty i zawita również do Galerii BWA. W dniach 23.01-25.01 w tych dwóch miejscach odbędą się pokazy filmowe, warsztaty kulinarne oraz sommelierskie. Wszystko skupione wokół wyjątkowej mieszanki kultur oraz smaków, z której słynie Australia. 

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, już po raz drugi patronuje australijskiemu festiwalowi. Projekt skierowany jest zarówno do osób szukających kulturalnych perełek w miejskich kalendarzach wydarzeń, jak i do wielbicieli tego odległego kontynentu.

W programie „Dni Australii” przegląd współczesnego, australijskiego kina. Na ekranach Kina Nowe Horyzonty pojawią się takie filmy jak: „Priscilla, królowa pustyni” Stephana Elliotta, „$ 9.99” Tatia Rosenthala, „Rover” w reż. Davida Michôda oraz „Z drugiej strony” Sarah Watt.

W ramach festiwalu, we Wrocławiu odbędą się również warsztaty sommelierskie, które poprowadzi Rebekah Richardson – twórca wina i ambasador marki Jacob’s Creek. Zapozna uczestników z australijskimi tradycjami winiarskimi i opowie więcej o jednym z tych flagowych australijskich produktów. Ale to nie wszystko. Na amatorów sztuki kulinarnej czeka niespodzianka – warsztaty kulinarne z Karolem Okrasą, który opowie o swojej wyprawie do Australii, najciekawszych smakach tego kontynentu i o sztuce łączenia jedzenia z winem.

Na Festiwal „Dni Australii” zaprasza sponsor imprezy – dystrybutor wina Jacob’s Creek oraz Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.
Festiwal odbywa się w dniach 23-25.01.2015 r. w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Bilety na seanse filmowe oraz warsztaty sommelierskie i kulinarne do kupienia w kasach kinowych lub na stronie www.kinonh.pl.